Eşitleme Sağlayıcı Bildirimlerini Devre Dışı Bırakın


Dosya gezgininde reklam olmasın
Dosya Gezgini'nde bazen Windows 11'deki yeni özellikleri deneyerek deneyiminizi nasıl iyileştirebileceğinizi gösteren bazı bildirimler alırsınız bunun sebebi Eşitleme sağlayıcısı bildirimleri ismindeki


özelliktir, ilgili özellik , Windows 11 ve 10 'da daha iyi bir deneyim için yapabileceğiniz şeyler veya deneyebileceğiniz yeni özellikler hakkında hızlı, kolay bilgi ve öneriler sağlayarak size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Eğer dosya gezgininde bu tür bildirimler almak istemiyorsanız ; Windows 11/10'da Eşitleme Sağlayıcı bildirimini devre dışı bırakmanız gerekir.

Windows 11/10'da Eşitleme Sağlayıcı bildirimlerini devre dışı bırakın yada etkinleştirin

İlgili ayarı yapmak için Klasör seçenekleri görünüm sekmesine geçiş yapmanız gerekecektir. bunun için dosya gezginini açtıktan sonra üst menüdeki üç noktaya tıklayıp aşağı açılır menüden Seçenekler kısmını seçmeniz gerekir.

Dosya gezgini klasör seçenekleri

Ardından Klasör seçenekleri penceresinde Görünüm sekmesine geçiş yapıp Eşitleme sağlayıcısı bildirimlerini göster kısmındaki tiki kaldırmanız gerekir. Aynı pencereyi bir tıkla açmak için çalıştır penceresinden aşağıdaki kodu kullanmanız yeterli olacaktır.

rundll32.exe shell32.dll,Options_RunDLL 7

Böylece karşınıza direkt olarak Klasör seçenekleri görünüm sekmesi gelecektir.

Eşitleme sağlayıcısı bildirimleri

İlgili ayarı registry üzerinden yapmak istiyorsanız. Aşağıdaki anahtara gidip

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

Sağ tarafta yeralan "ShowSyncProviderNotifications" REG_DWORD değerini "0" olarak değiştirmeniz gerekir.

ShowSyncProviderNotifications

Eğer bu işlemi Bir tıkla gerçekleştirmek istiyorsanız sayfa sonunda sizler için kodladığımız Vbscript i kullanabilirsiniz. Script ilk tıklamada ShowSyncProviderNotifications anahtarını kontrol etmekte ve bulursa değeri 1 ise 0 , 0 ise 1 olarak değiştirmektedir böylece script ile, ilk tıklamada Eşitleme sağlayıcı bildirimlerini devre dışı bırakıp ikinci tıklamada tekrar varsayılan aktif konumuna geri döndürebilirsiniz.

Script ile eşitleme sağlayıcıs bildirim ayarı

Script , bildirimi gösterdikten sonra Tamam butonuna tıkladığınızda Klasör seçenekleri görünüm sekmesini açmaktadır. Eğer Windows 11 ve 10 da istenmeyen bildirimleri kapatmak istiyorsanız Buradaki başlığımıza göz atabilirsiniz.

- Windows 11 ve 10 da bildirimler nasıl kapatılır Burada

- Usb cihazları ile ilgili sorun bildirimlerini kapatın Burada

- Game Bar bildirimleri nasıl kapatılır Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Burak
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Uğur Sancaktar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha