Youtubede gizli olarak paylaş özelliği nasıl kullanılır


Youtubede videoyu gizli olarak paylaş
Youtube arayüzünün yenilenmesinden sonra bazı özelliklerin kullanım yerleri değişti hal böyle olunca da insanlar ilgili özelliği kullanmak istediklerinde bulamadılar. Youtubeye bir video yüklediğinizde


bunu hemen herkesin görmesini istemeyebilirsiniz bu konuda Youtube birkaç seçenek sunar bunlar ; Gizli , Liste dışı ve Herkese açık , Videoyu yayımlamadan önce fikrini almak istediğiniz arkadaşlarınız varsa , ilgili videoyu sadece görmesini istediğiniz arkadaşlarınızla nasıl paylaşacaksınız ?

Eğer arkadaşlarınız yanınızdaysa sorun yok hesabınıza girer gizli videoyu oynatırsınız onlarda sizinle izlerler gel gelelim çoğu durumda videoyu izlemesini istediğiniz kişiler başka şehirlerde veya ülkelerde olabiliyor. Aşağıdaki makalemizde Youtubeye yüklediğiniz ama yayımlamadığınız (Hiçkimsenin göremediği) videoları sadece belirli kişilerle nasıl paylaşabileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

Youtubede özel paylaşım (Gizli olarak paylaş) nasıl yapılır

1. Özel paylaşım yapabilmek için öncelikle youtube hesabınıza giriş yapın , bunun için ilk olarak emailinize giriş yapın ve sağ üst menüde yeralan Google uygulamaları ikonuna tıklayın.

2. Ardından Aşağı açılır menüden Youtube yi seçin ve bir sonraki ekranda Youtube studio kısmına tıklayın.

youtube studio

3. Yeni açılacak ekranın sol tarafında videolar başlığı bulunur buraya tıklayıp hiçkimseyle paylaşmadığınız videoyu bulun ve farenizi bu videonun üstüne götürün , Kalem işareti (Ayrıntılar) görünür olunca tıklayın.

Youtube video Ayrıntılar işareti

4. Ayrıtılar sayfası açıldığında , sayfanın sağ tarafında yeralan "Kaydet" butonunun hemen sağında üç nokta işareti bulunur buraya tıklayın. Aşağı açılır menüde bulunan "Gizli Olarak Paylaş" kısmına tıklayın.

Youtubede gizli video paylaş

5. Kişi ekle ekranında bulunan boşluğa videoyu görmesini istediğiniz kişilerin emaillerini yazınız. Ben örnek olması açısından önceden bir kişi ile gizli videoyu paylaştım ve bir kişi daha ekliyorum.

Youtubedeki gizli videoyu paylaş

Üstteki resimde de görüldüğü gibi , kişi ekle kısmına gizli videoyu görüntüleyebilecek kişinin emailini giriyoruz , E posta yolu ile bilgilendir kutucuğunda tik olmalıdır. Son olarak Kaydet ve Youtube studio ya dön mavi butonuna tıklıyoruz. Böylece ilgili kişiye email bildirimi gidecek ve oradaki video linkine tıklayıp başkaları tarafından görüntülenemeyecek olan gizli videoyu izleyebilecektir. Eğer Görüntüleyebilecek kişiler kısmından ilgili emaili kaldırırsak , Yolladığımız kişi videoyu görüntüleyememeye başlar.

- Youtube yorumlarında yazı formatınızı değiştirin Burada

- YouTube izleme ve Arama geçmişini devre dışı bırakın Burada

- Youtube de kişi engelleme ve engeli kaldırma Burada

- Sayfamızdaki Youtube videosu sessiz şekilde oynasın Burada

- Youtubede geliştirilmiş gizlilik modu nedir Burada

- Youtube ile ekran videosu çekelim Burada

- Youtubede Yüz Bulanıklaştırma efekti uygulayalım Burada

- Youtube videosunun belirli kısmına link verelim Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha