Telefon kilidini açmadan arama yapın


Android te acil arama ayarları
Bazı durumlar vardır akıllı telefonun kilidinin açılmaması ve fakat arama yapılabilmesi gereklidir. mesela 12 yaşlarında olan çocuğunuzu evde yalnız bırakmak zorunda kaldınız ve ikinci telefonunuzu

gerektiğinde sizi arayabilmesi ona verdiniz. Varsayalım Telefonda son derece önemli belgeler ve yüklü uygulamalar var. Çocuğun telefon kilidini bilmemesi ama sizi arayabilmesi gerekiyor işte bu gibi durumlarda Acil arama özelliğinden faydalanabilirsiniz. Android telefonlar, seçilen telefon numaralarını acil durum aramaları için eklemeye izin vermektedir böylece cep telefonunun kilidini açmaya gerek kalmadan , Kilit Ekranı üzerinden bu numaralar doğrudan aranabilmektedir. İlgili özellik ayrıca Telefonunuzu kaybettiğinizde de bulan kişinin (Eğer iyi niyetliyse) Acil çağrılar kısmından ulaşacağı telefon numarası üzerinden telefonu size teslim etmesine yardımcı olabilecektir. Gelelim nasılına.

Android kilit ekranına Acil durumlarda aranacak kişi telefonu ekleyin

1. Güç düğmesine basıp Telefonu kilitleyin.

2. Kilidi açmayın sadece ekranı kaydırarak Pin sorulan ekranın gelmesini sağlayın , ilgili ekranın dip kısmında Acil durum çağrısı kısmı yeralacaktır buraya dokunun

3. Bir sonraki ekranda Üst kısımda yeralan Acil kurtarma yazısına 2 kez dokunun.Bu ayar Telefonunuzun Android sürümüne göre değişse de çok büyük farklar olacağını sanmıyorum.

Android Acil çağrı

4. Acil Kurtarma yazısına ikinci kez dokunduğunuzda , Acil durumlarda aranacak kişi ekle ekranı açılacaktır.

Acil durumlarda aranacak kişi

5. Kişi ekle dediğiniz anda, Acil kurtarma uygulamasının bu cihazın konumuna herzaman erişmesine izin verilsinmi ? diye soracaktır , ben buradaki ekranda Herzaman izin ver veya kullanımdayken erişimi koru seçeneklerinden birini tercih ediyorum. Ardından Kilit ekran şifresini girin ve Kişiler listesinden acil durumlarda aranacak bir kişiyi seçin. İşlemler bukadar artık kilit ekranından bu kişiyi dilediğiniz zaman kilidi açmadan arayabilirsiniz.

Acil durumlarda aranacak kişi belirlendi

Acil kurtarma yazısının sağ tarafında yeralan dişli çarka tıkladığınızda , Acil durumlarda Konum bilgileri paylaşılsınmı , Hızlı SOS seçenekleri gibi ayarların yeraldığı ekran gelecektir buradan acil durumlarda yapılacak eylemleri belirleyebilirsiniz.

Acil durum Ekranında yeralan bir kişi nasıl silinir

Eğer Acil durum ekranına eklediğiniz bir veya daha fazla kişiyi silmek isterseniz bu durumda

1. Acil kurtarma ekranına gelin ve dip kısımda yeralan Acil durum Bilgileri kısmına dokunun ,

2. Ardından sağ üst köşede yeralan kalem ikonuna tıklayın

3. kilit ekran şifresini girin ve bir sonraki ekranda dip kısma inip Acil durumda iletişim kurulacak kişiler başlığı altında yeralan kişinin sağ tarafında bulunan Eksi (-) ikonuna dokunup kişiyi acil aramalar listesinden silin.

Acl durum telefonu nasıl silinir

Tavsiyem Akıllı telefonunuz varsa üstte anlatılan ayarları mutlaka yapmanızdır.

- Windows Kilit ekranını devre dışı bırakalım Burada

- Windows 10 kilit ekran resmi değiştirilemesin Burada

- Android kilit ekranına kişisel mesaj ekleyelim Burada

- Android kilit ekranında Mesaj içeriği Görünmesin Burada

- Telefon ekranı kilitliyken fotoğraf çekin Burada

- Kilit ekranı otomatik kapanma süresini değiştirelim Burada

- Android telefonda saat kayboldu Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha