Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın


Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın
Özellikle Çin üretimi pek çok cep telefonu ile çekilen fotoğraflarda sol alt köşede otomatik olarak bir filigran atanır, bu filigran, cep telefonu şirketi adını ve bazen model adını da gösterir sanıyorumki


Akıllı telefon üreticisi şirketler , bu otomatik filigranı, marka adlarını ve cep telefonu modellerini tanıtmak için kullanıyorlar bu sebepledirki cep telefonu kamerası ayarlarında yeralan filigran ayarı varsayılan olarak açık şekilde geliyor ve telefon, filigranı kullanıcı tarafından çekilen tüm fotoğraflara otomatik olarak yerleştiriyor. Bazı cep telefonlarında filigran, kullanıcı tarafından ayarlanmışsa, kullanıcı ismi veya ayarda tuşladığı isimde filigranda yeralabilyor.

Android telefon resme filigran ekliyor

Şahsen ben cep telefonum ile çektiğim resimlerde böylesi bir filigran olmasını istemediğimden filigran ayarı açıksa kapatmayı tercih ediyorum. Sağda solda arkadaşlardan bu filigranlardan nasıl kurtuluruz tarzında sorular duyuyorum , aşağıdaki makalemizde bu konuya açıklık getirmeye çalışacağız.

Android telefonlarda (cep telefonlarında) çekilen resimlere filigran eklenmesin

Aşağıdaki anlatım ; Android 9.0 (PIE) sürümünde gerçekleştirilmiş olup muhtemelen sizdeki android sürümünde de ayarlar benzeri bir yerdedir.

1. Akıllı telefonunuzdaki Kamera uygulamasını açın , bunun için ana menüdeki fotoğraf makinası ikonuna tıklamanız yeterlidir. Bende hemen fotoğra makinası açılıyor ve ayarlara ulşamak için fotoğraf makinası ekranını yukarıya kaydırmam gerekiyor ardından menüye ulaşabiliyorum. Bazı cep telefonlarında, Kamera uygulamasının sağ üst köşesinde Ayarlar veya Seçenekler simgesi yeralıyor.

Android telefonda fotoğraf ayarları

2. Sol altta Ayarlar dişli çarkı bulunuyor buraya tıklayalım ve yeni açılacak olan sayfada Filigran ibaresini arayalım , bendekinde "OnePlus Filigranı ile çek" şeklinde bir ayar var bunun üstüne tıkladığımda Filigran ekleme veya filigrana isim ekleme seçenekleri beliriyor.

Cep telefonu filigran ayarı

Filigran ın karşısında yeralan düğmeyi kapalı konuma getirdiğimde artık resimlere otomatik filigran eklenmeyecektir.Telefonunuz filigran özelliğini destekliyor ancak fotoğraflara otomatik olarak filigran eklemiyorsa ve sizde çektiğiniz fotoğraflara otomatik filigran eklenmesini istiyorsanız bu ayarı açık konuma getirebilirsiniz.

Android filigran ayarı

Tanınan marka ve model cep telefonlarının çoğunda filigran ayarı otomatik olarak kapalı şekilde gelmektedir, Bendeki telefonda kişiselleştirilmiş filigran özelliği sunulmamış fakat bazı marka ve modellerde bulunabilir mesela çekilen resmin sol alt köşesine sadece "Sordum.net" yazdırmak gibi.

- Telefondan bluetooth ile bilgisayara resim yollanmıyor Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Android te silinen fotoğrafı programsız kurtaralım Burada

- Android telefonda Fotoğraf pro modu ayarı Burada

- Telefonda Fotoğraf çekerken resmi tam ortalayalım Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for rumeysa gezer

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha