Android Telefonun arayüz dili nasıl değiştirilir


Cep telefonu dili nasıl değiştirilir
Android telefonun arayüz dili varsayılan olarak telefonu satın aldığınız ülke diline göre ayarlanmıştır. Türkiyeden satın aldığınız bir telefonu yurt dışı seyahatiniz sırasında anlık bir nakit sıkışıklığı sebebi ile

ikinci el olarak satmaya kalkarsanız alacak olan kişinin dil tercihine göre ayarlayıp satmanız gerekir. Android telefonlar hemen hemen tüm dilleri desteklemektedirler. Dil değişikliği telefonu verdiğiniz bir çocuk tarafından yanlışlıkla da değiştirilebilir veya yurt dışından çok uygun fiyata bir telefon satın alırsanız yine telefonun dilini değiştirip kendi anlayacağınız dile çevirmeniz gerekecektir. Aşağıdaki anlatım Android Q (10) sürümünde diller arasında nasıl geçiş yapılabileceğini açıklamaktadır.

Akıllı telefonda (Android) Diller arasında geçiş

1. Telefon arayüzündeki Ayarlar uygulamasına dokunun ve açılan ekranda dip kısımda yeralan Sistem (Dil ve klavye, saat sıfırlama, sistem güncellemeleri) linkine tıklayın.

2. Bir sonraki ekranda Diller ve Giriş kısmına dokunun

Android te diller ve giriş

3. Ardından , Diller (Ülke/bölge) - linkine dokunun ve yeni açılacak olan ekranda Dil ekle kısmını seçin

Android telefona diğer bir dil ekle

4. Açılan ülke dillerinden eklemek istediğiniz dili seçin ben örnek olması açısından İngilizce (English) dilini seçtim, Elbette varsa alt dillerden birini de seçmeniz istenecektir mesela ingilizce dilini konuşan birçok ülke var ve bunlar arasında küçük te olsa farklılıklar olabilmektedir.

Android telefonun dilini ingilizceye çevir

Yeni dil anında diller altında görüntülenecektir gel gelelim henüz varsayılan dili değiştirmedik. Yeni beliren dilin hemen sağında üst üste iki çizgi ikonu bulunmaktadır , parmağınızla bunu bastırıp yukarıya kaydırın ve ilk sıraya yeni dili alın böylece telefon arayüzü bu dilde görüntülenecektir.

Android telefonun dili değişti

Bu şekilde anlık olarak bile dili değiştirip yabancı dilde bulduğunuz Android ipucunu uygulayabilir ardından dili tekrar Türkçeye değiştirebilirsiniz bunun için tek yapmanız gereken şey eklediğiniz dilin sağındaki iki çizgi ikonundan tutup ilgili dili Aşağıya yada yukarıya kaydırmaktır. Eğer eklenen dili silmek isterseniz bu durumda Diller ekranının sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın ve sonrada kaldır deyin , son ekranda kaldırmak istediğiniz dili seçip Üstte bulunan çöp kovası ikonuna tıklayın.

Akıllı telefonda dil nasıl silinir

Görüldüğü üzere Android telefonda yeni bir dil eklemek yani arayüz görüntüleme diliniz değiştirmek bukadar kolay , işin güzel tarafı bunu yaparken internet bağlantısının da gerekli olmaması.

- Android uygulama linkini Arkadaşınıza yollayın Burada

- Mobil Google chromede tüm site çerezleri nasıl silinir Burada

- Telefonunuzun internetini diğer cihazlarla paylaşın Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for TRWE_2012
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Ada

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha