Telefonun kablosuz Hotspot şifresi nasıl değiştirilir


Telefonun kablosuz Hotspot şifresi nasıl değiştirilir
Akıllı telefonlarda bulunan Kablosuz Hotspot özelliği hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır mesela bir grup arkadaşınızla buluştunuz ve bazılarının cep telefonlarında internet yok , Covid-19 un yaygın

olduğu şu günlerde interneti bulunmayan bir arkadaşınıza kısa süreliğine de olsa cep telefonunuzu vermek bulaşma riskine sebep olabileceğinden en iyisi ve sağlıklısı Mobil Hotspot özelliğini açıp şifresini verdiğiniz kişilerin sizin internetinizi kullanmalrına müsade etmektir. Bunu sürekli yapan biriyseniz bazen verdiğiniz şifre ile arkadaşlarınız sizin telefonun internetine bağlanamayabilirler böylesi bir durumda yapılacak şey Mobil Hotspot şifresi doğrumu diye kontrol etmek ve belkide Yeni bir şifre belirlemek olabilir, işte bugünkü konumuz da tam olarak bu.

Cep telefonu Hotspot şifresi nasıl değiştirilir

Sadece üstte anlatılan senaryoda değil mesela aniden elektrikler kesildiğinde Akıllı telefonunuzun internetini laptopunuz ile paylaşmak içinde Hotspot özelliğinden faydalanıyor olabilirsiniz ve bağlanamama durumunda yine şifre neydi acaba diye merak edip yanlış bir şifre kullanmadığınızı doğrulamak için Hotspot şifrenizi görmek isteyebilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun aşağıdaki adımları uygulayarak Akıllı telefonunuzun Hotspot şifresini Kolayca değiştirebilirsiniz. İşlemler Android 10 (Q) üzerinde gösterilmiştir.

1. Ana ekran üzerindeki Ayarlar dişli çarkına dokunun ardından Wi-Fi & İnternet kısmını seçin

Cep telefonunda wifi internet

2. Bir sonraki ekranda Hotspot ve tethering kısmına dokunun ardından gelecek olan ekranda Kablosuz hotspot kısmını seçin.

Cep telefonunda kablosuz Hotspot

3. Birsonraki ekranda yeralan Hotspot adı veya Hotspot şifresi kısımlarından birine dokunarak dilerseniz Hotspot adını dilerseniz de Hotspot şifresini değiştirebilirsiniz.

Mobil Hotspot şifresini değiştir

Şifre değişikliği sırasında Kablosuz Hotspotun açık veya kapalı olması herhangi birşeyi değiştirmeyecektir.Varsayılan olarak güvenlik şifreleme algoritması WPA2 dir , bu kısmı değiştirmemenizi tavsiye ederim ayrıca güvenlik şifresi olarak uzunca olan ve harf rakam ve karakterler içeren şifreler tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Eğer şifreleme yazılımları yerine online bir şifre oluşturucusu istiyorsanız , Sordum.org web sayfasında yeralan Buradaki şifre üreticiyi kullanabilirsiniz.

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Android kilit ekranında Mesaj içeriği Görünmesin Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Android telefonda kronometre nasıl çalıştırılır Burada

- Android telefon istenen saatte açılsın veya kapansın Burada

- Android telefonlarda pil çabuk bitiyor sorunu Burada

- Android Telefon ekranındaki üst menüyü düzenleyelim Burada

- Android telefonda Ekolayzer Nasıl ayarlanır Burada

- Android telefonda veri tasarrufu nasıl kapatılır Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Murat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha