Windows sürüm Güncelleme engelini kaldırın


Windows sürüm Güncelleme engelini kaldırın
Windows güncelleştirmeleri hem yeni özelliklerin eklenmesi hemde stabilite ve güvenlik açısından son derece önemlidir. Windowsun yeni sürümü microsoft tarafından indirime sunulduğunda bazı kullanıcılar

güncellemenin kendilerine henüz gelmediğinden şikayet ederler, herkes indireli günler belkide bir ayı geçmiştir lakin onlar güncelleme ekranlarında Durum : Bekleyen indirme ve hemen alt kısmında da ; Windows Güncelleştirmesi yolda. Bu güncelleştirmeyi uyumlu cihazlara sunuyoruz ancak cihazınız henüz tam olarak hazır değil. Cihazınız hazır olduğunda güncelleştirmeyi bu sayfada göreceksiniz. Şu anda herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz gerekmiyor. Yazısını görmeye devam ederler.

Güncelleştirme yolda kullanıma hazır olduğunda bu sayfada göreceksiniz

Peki ama herkese gelmiş olan güncelleme size neden halen gelmedi ? Windows Yüklü bilgisayarlar donanım bilgilerini belirli aralıklarla microsoft serverlarına yollarlar bunun amacı uyumluluk kontrolüdür. Özellik güncellemelerini yüklerken, Microsoft'un yeni Windows 10 sürümüyle uyumluluk sorunları olduğunu tespit ettiği sistemler (Bilgisayarlar) vardır ve özellik güncellemesi bu makineler için Windows Update'te engellenecektir , buna Safeguard holds (Koruma muhafazası ) denir . Microsoft bu güncelleme engelini, cihazı ve kullanıcıyı başarısız veya kötü bir güncelleme deneyiminden korumak için kullanır bir süre sonra cihazda uyumluluk sorunu için bir düzeltme yayınlandıktan ve doğrulandıktan sonra engeli kaldırır.

Windows sürüm Güncellemesi engeli (Safeguard holds ) nasıl kaldırılır

Sistem yöneticileri,Windows 10 lu cihazlara özellik güncellemeleri sunulmasını engelleyen yükseltme engellemelerini kaldırmak için yerel grup ilkesi düzenleyicisinden faydalanabilirler bunun için ; Bilgisayar yapılandırması (Computer Configuration) - Yönetim Şablonları (Administrative Templates) - Windows Bileşenleri (Windows Components) - Windows Update - Windows Update for Business - Disable Safeguards for feature Updates kısmına tıklayıp Etkin (Enabled) konuma getirin. Gel gelelim Gpedit.msc Windowsun home ve Single Language sürümlerinde bulunmadığından ilgili işlemi registry üzerinden gerçekleştirebilirsiniz bunun için ;

1. Aşağıdaki registry anahtarına gidin

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate

Sağ tarafta bulunan boşlukta Yeni - DWORD (32 Bit) Değeri oluşturun ve isim olarak aşağıdaki ismi verin.

DisableWUfBSafeguards

Son olarak değer verisini "1" olarak ayarlayın.

Safeguard holds engelini kaldırın

Böylece Windows güncelleme blok mekanizması açılacak ve Güncelleme yapılacaktır. Bu blok (Engelleme) mekanizması yeni sürümdeki bilinen uyumluluk sorunları nedeniyle cihazların Windows 10'un yeni bir sürümüne yükseltilmesini önlemek için tasarlandığından Microsoft, engellemelerin yalnızca test ve doğrulama amacıyla devre dışı bırakılmasını önermektedir.

Vbscript ile Güncelleme engellemesini kaldırın

Üstteki registry yöntemini uygulamak yerine aynı işi bir tıkla gerçekleştirmek istiyorsanız sizler için kodlayıp sayfa sonunda sunduğumuz scriptten faydalanabilirsiniz. Script ilk tıklamada Yeni windows sürüm güncelleme yasağını kaldırır , ikinci tıklamada ise sistemi varsayılan hale getirir.

Vbs ile Windows güncelleme engelini kaldırın

Güncelleme Koruma mekanizmasının devre dışı bırakılması güncellemelerin düzgün yapılabileceğinin garantisini vermez bu nedenle tavsiyemiz mecbur kalınmadıkça bu yöntemin kullanılmaması yönündedir.

- Windows güncelleme klasörünü temizleyelim Burada

- Windows güncellemelerini toplu olarak nerden bulurum Burada

- Windows 10 un son güncelleme KB numarası nedir Burada

- Telefonumuz Mobil verideyken güncelleme yapmasın Burada

- Windows güncelleme sorun giderme aracı Burada

- DISM yöntemi ile güncelleme entegrasyonu Burada

- Windows ta yüklü güncelleştirmeleri görüntülemek Burada

- Eski telefonlar neden Android güncellemesi almaz Burada

- Windows güncellemelerini kolayca engelleyin Burada

- Windows 10 da Güncellemeleri duraklatalım Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver Duran

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha