Sesinizi kolayca Mp3 olarak kaydedin


Sesinizi kolayca Mp3 olarak kaydedin
Windows 10 Mikrofon vasıtası ile sesinizi kaydetmek için dahili bir uygulama sunmaktadır , bu ses kaydediciye ulaşmak için aramaya "Ses kaydedici" yazmanız yeterlidir. Gayet sağlıklı çalışan bu yazılım


ses kayıtlarını varsayılan olarak m4a formatında saklamaktadır ama format değişimi için herhangi bir özellik sunmamaktadır. Hatırlarsanız önceki başlıklarımızın birtanesinde Audacity uygulaması ile kendi sesimizi Mp3 formatında nasıl kaydedebileceğimizi açıklamıştık gel gelelim Audacity yazılımı çok fazla ayar gerektiren biraz daha üst seviye kullanıcılara hitabeden bir yazılımdır bu nedenle bazı arkadaşlar bir tuşa basıp mikrofondaki sesimizi kolayca Mp3 şeklinde kaydeden bir uygulama yokmu diye sormuşlardı , bu tarz uygulamalar bulunmasına rağmen çoğunun ücretli olması veya gelişmiş ayarlar sunması sebebi ile tanıtmayı uygun bulmadık.

Weenysoft free audio recorder ile bir tıkla sesinizi Mp3 olarak kaydedin

Ücretsiz bir uygulama olan Weenysoft free audio recorder bir tıkla Mp3 formatında ses kaydı yapabilmesi ve bitrate ayarlarına izin vermesi sebebi ile beğenimizi kazandı. Yazılımın portablesi olmamasına rağmen kurulumdan sonra Kolayca Portable hale getirilebilmektedir.

1. Yazılmı Buradaki linkten edinin ve kurulumu tamamlayıp çalıştırın karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

Weenysoft free audio recorder arayüzü

2. Eğer Kırmızı kayıt butonuna basarsanız hemen ses kaydını yapmaya başlayacaktır. Kayıt sırasında kaydı dondurabilir veya durdurabilirsiniz. Durdurduğunuz anda ses kaydı varsayılan olarak aşağıdaki konuma kaydedilecektir.

%UserProfile%\Music

Gelelim Program ayarlarına ; Kayıt butonunun hemen alt kısmındaki sekmelerde yeralan Output kısmından : Kayıt format türünü seçebilirsiniz (Wave,Mp3,WMA yada OGG) hemen onun altındaki aşağı açılır menüden Mp3 Bitrate rakamını seçebilirsiniz.

Weenysoft free audio recorder kayıt türü

FilePath kısmından : kaydın nerede saklanacağını ve isminin ne olacağını belirleyebilirsiniz. Save folder yazısının en sonunda yeralan üç noktaya tıklayıp varsayılan Mp3 kayıt klasörünü değiştirebilirsiniz.

Weenysoft free audio recorder kayıt yeri

Hotkeys sekmesinden kaydı başlatma duraklatma veya durdurma klavye kısayollarını belirleyebilirsiniz. Sol üstte bulunan ızgara menüye tıkladığınızda yaptığınız kaydı dinlemeniz için oynatma butonu bulunan bir arayüz açılacaktır, fareniz ile Mp3 ü seçtikten sonra Play butonuna basıp kaydı dinleyebilirsiniz. Yine aynı yerde bulunan Browse File butonu ile yaptığınız kaydın bulunduğu klasörü açabilirsiniz.

Weenysoft free audio recorder kaydı dinle

Yazının başında da belirttiğim gibi yazılım kurulumlu olmasına rağmen eğer Kurulduğu yerdeki klasörünü masaüstünüze alıp çalıştırırsanız Portable olarak çalışacaktır yada aşağıdaki linkten Portablesini indirebilirsiniz.

- Kendi sesimizi Mp3 şeklinde kaydedelim Burada

- Audacity programı ile Mp3 bölmek Burada

- Windows 10 da ses kaydı ve kısayolları Burada

- Windows 10 ses kontrol simgesi dikey olsun Burada

- Mp3 lerin ses seviyelerini Normalleştirelim Burada

- Bir ses kaydında düşük olan sesi arttırma Burada

- Bir ses kaydında arkaplan gürültüsünü yoketmek Burada

- Ekrandaki herhangi bir sesi kaydedelim Burada

- Audacity ile Müzik kalitesi nasıl yükseltilir Burada

- Mono (Tek kanal) sesi stereo yapmak Burada

- Ses simgesi sağ tuş menüsünde Ses efekti yok Burada

- Portable ses formatı çevirme programları Burada


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Naməlum Şəxs
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Emir Mercanoğlu
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for shampuan
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Hakan Bulut

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha