Google Chrome Şifre kaydedilsinmi diye sormuyor


Chrome şifreleri kaydetmiyor
Tarayıcılar internete açılan kapımızdır, internet üzerinde birçok web sayfası mevcuttur bunlardan ilgi duyduklarınıza email adresiniz ile kaydolur ve bir şifre belirlersiniz. Birden fazla email

adresiniz olabilir çünkü genellikle kullanıcılar bir asıl birde web sayfalarına üyelik almak için spam emaillerin gelmesinden kaygı duymadıkları ikincil , üçüncül email adresleri kullanırlar,forum veya sitelerde oluşturduğunuz hesaplarınız , banka web sitelerine girişte kullandığınız giriş şifreleri ... zamanla bunlar öylesi çoğalırki işin içinden çıkamaz bir hale gelirsiniz. Bu sebepledirki Tarayıcıların birçoğu şifrenizi , aynı sayfayı birdahaki ziyaretinizde sizi aynı şifreyi tekrar tekrar yazmak zorunda bırakmamak için kaydetme seçeneği sunar. Google chrome en çok tercih edilen Chromium tabanlı bir tarayıcı olduğu için aşağıdaki makalemizde şifre kaydetme seçeneği çıkmıyorsa yani Google chrome şifreleri kaydetmiyorsa ne yapmak gerekir konusuna açıklık getirmeye çalışacağız.

Chrome şifre kaydedilsinmi ekranı

Google chrome şifre kaydet seçeneği çıkmıyor

Geçenlerde telefon eden bir arkadaşım , Google chromenin eskiden bir web sayfasına kaydolduğunda şifreyi kaydedeyimmi diye sorduğunu fakat birkaç aydır bu seçeneğin çıkmadığını belirtip artık Chrome Şifreleri Kaydetmeyi Sormuyor ne yapmalıyım dedi. bende kendisi için internette birkaç arama yapıp sonuçları yolladım gel gelelim yarım saat sonra tekrar arayıp verdiğim linklerin işe yaramadığını söyledi. TeamViewer ile bağlanıp kontrol etmek durumunda kaldım aşağıda çözüm adımlarını sırası ile veriyorum.

1. Google chrome şifreleri kaydetmiyorsa ilk yapmanız gereken şey tarayıcının adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırıp enter tuşuna basmaktır.

chrome://settings/passwords

Karşınıza "Şifreleri kaydetmeyi öner" seçeneğinin bulunduğu Şifreler ekranı gelecektir bu seçeneğin aktif olduğundan emin olalım

Şifreleri kaydetmeyi öner

2. Üstteki ayarda herhangi bir anormallik yok ise (Ki arkadaşta yoktu) bu durumda aynı sayfanın en dip kısmına inin ve burada yeralan "Hiç kaydedilmeyenler" kısmına ekli web siteleri varmı gözatın.

Hiç kaydedilmeyenler

Arkadaşta sorun tam olarak bu kısımdaydı ve google email hesapları ve daha 3-5 web sitesi buraya eklenmişti bunun anlamı bu sitelere her seferinde şifre girmek zorundasınız , google chrome size asla şifreleri kaydedeyimmi diye sormaz. Bu kısımdaki sitelerin hemen sağında yeralan çarpı işaretlerine tıklayıp "Bu öğeyi sil" derseniz artık bu sitelerdede Google chrome "Şife kaydedilsinmi" diye soracaktır.

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada

- Google Chrome şifrelerini dışa veya içe aktaralım Burada

- Chrome şifrelerini Firefox yardımı ile Yedekleyelim Burada

- Maskelenmiş şifreleri kolayca görünür yapma Burada

- Google Chromede bazı ayarların kısayolunu oluşturalım Burada

- Bir tıkla chromede siyah temayı aktif edin Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Ziya
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Aslı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha