Bütün bir FLAC dosyasını parçalara ayırın


FLAc dosyasını böl ve Mp3 yap
FLAC (Free Lossless Audio Codec) , dijital sesin kayıpsız olarak sıkıştırılması için kullanılan bir kodlama formatıdır. FLAC algoritması ile sıkıştırılmış dijital ses , orijinal boyutunun % 50-60'ına kadar

azaltılabilir mesela ; 1 dakikalık WAV dosyası boyutu yaklaşık 10 MB iken, FLAC dosyası ise 4,2 - 6,3 MB arasındadır.Kısacası FLAC ; kaliteyi kaybetmeden veya sabit disk alanından ödün vermeden sesi depolamanın güçlü bir yoludur.

Kayıpsız sıkıştırmayı büyük bir battaniyeyi çekmeceye sığacak şekilde katlamak gibi düşünün. Diğer sıkıştırma türleri, battaniyeyi sığdırmak için parçalarını kesmeyi içerebilirken, Kayıpsız sıkıştırma dosyayı sadece daha küçük olana kadar katlar. Sonuç olarak, katlanmış bir battaniye kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiştir ve sonradan orijinal boyutunda açılabilir. İnternetten FLAC albümlerini indirdiğinizde veya kopyalanmış CD'lerden FLAC dosyaları aldığınızda, Riplemeden sonra bir CUE dosyasıyla birlikte büyük bir FLAC dosyası olduğunu göreceksiniz.

Cue ve Flac dosyaları

FLAC dosyasını kullanmak için, onu içerisindeki müzik parçası sayısı kadar bölümlere ayırmanız gerekir. CUE dosyası, FLAC dosyasıyla ilişkili dizin dosyasıdır, CUE dosyası yoksa, FLAC dosyasını çalarken şarkıyı seçemez. CUE dosyasını Not defteri ile açın, albümün tüm şarkıcılarını , albüm adını, FLAC dosya adını, parça numarasını, her parça başlığını, sanatçıyı, başlangıç ​​saatini ve bitiş saatini kaydettiğini göreceksiniz. İnternette bulacağınız FLAC bölme yazılımları işte bu CUE dosyasına ihtiyaç duyar.

Medieval CUE Splitter yazılımı ile FLAC dosyasını bölümlere ayırın

Yazılım , Cue dosyası yardımı ile FLAC dosyasını, içerisinde yeralan Müzik parça sayısına göre bölümlere ayırmaktadır, ücretsiz bir yazılımdır. FLAC'ın yanı sıra MP3, APE'yi de destekler. OGG, WAV, WMA..., CUE dosyalarını üzerlerinde herhangi bir işlem yapmadan bölümlere ayırır. Aslında kurulumlu olan Uygulamanın portablesini sayfa sonundaki linkten edinebilirsiniz. Dilerseniz Anasayfasından da kurulumlusunu indirebilirsiniz.

1. Medieval Cue Splitter Yazılımı çalıştırın , ardından ya CUE dosyasını arayüze sürükleyip bırakın veya üst menüde yeralan Dosya - CUE dosyası aç kısmını kullanın , tüm parçalar yazılım arayüzünde listelenecektir.

Flac dosyasını parçalara ayırın

2. Artık tek yapmanız gereken şey sol alt köşedeki Böl butonuna tıklamaktır. Size Böleceği dosyaları nereye kaydetmesi gerektiğini soracaktır , açılan pencereden uygun bir klasör seçin , işlem bukadar bölümleme otomatik olarak başlayacaktır. 10 -15 sn de tüm işlem tamamlandı.

flac dosyası bölümledi

Bölümlenmiş Flac dosyalarını Mp3 e dönüştürün

Bu konuda Googlede arama yapıp birkaç yazılım denememe rağmen hiçbirini beğenmedim, en kaliteli dönüştürmeyi sizlere daha önce yine Burada tanıttığımız FlicFlac Audio converter uygulaması yaptı işte nasılı.

1. Yazılımı Buradaki sayfasından veya sayfa sonundaki linkten edinin ve Portable olan uygulamayı çalıştırın ardından Mp3 Bitrate ayarlarını yapmak için Mp3 butonuna tıklayın sonrasında sağ alttaki Ayarlar butonuna tıklayın (Üzerinde çekiç ve ingiliz anahtarı simgesi var) Karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz açılacaktır. Ben stüdyo kalitesi olan 320 yi seçtim.

FlicFlac mp3 kalitesini belirleme

2. Sırada FLAC dosyalarını seçmek var bunun için "Select Or Drop Files" butonuna tıklayın ve açılan pencereden Dönüştürülecek tüm FLAC dosyalarını seçin. İşlem otomatik olarak başlayacak ve Orjinal Flac dosyalarının yanına ayarladığımız kalitede Mp3 dosyaları oluşacaktır.

FLAC dosyasını Mp3 yap

Son olarak bunları ayrı bir klasöre kopyalayıp Winamp gibi bir Müzikçalarda dinleyebilirsiniz.

- FlicFlac Audio Converter Burada

- Audacity programı ile Mp3 bölmek Burada

- Kendi sesimizi Mp3 şeklinde kaydedelim Burada

- MP3 çalar , Araba teybi vs. müzikleri istenen sırada çalmıyor Burada

- Mp3 dosyalarını kesip biçelim Burada

- Mono (Tek kanal) sesi stereo yapmak Burada

- Resmin içine mp3 gizleyelim Burada

- VLC playeri müzik çalar olarak kullanın Burada

- VLC ile DVD veya BLueRAy ripleyelim Burada

- Bir ses kaydında düşük olan sesi arttırma Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for shampuan
  3. Avatar for Rıza

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha