Freegate ile yasaklı web sayfalarını görüntüleyin


Freegate ile yasaklı web sayfalarını görüntüleyin
Farklı ülkelerdeki hükümetler zararlı içerik barındıran web sitelerini yasaklamak veya muhalif görüşleri susturmak için sansür uygulamaktadırlar, eğer bu ülkelerden birinde yaşıyorsanız muhtemelen Youtube

gibi video sitelerine erişimde bile sorun yaşıyor olabilirsiniz. Freegate, İnternet'i sansürleyen bir ülkede yaşayan kullanıcıların Internet servis sağlayıcısının uyguladığı yasak filtresini atlatmasını sağlayan bir Proxy yazılımıdır. Bundan 10 yıl kadar önce çinde en çok kullanılan Proxy lerden biriydi şu an durum nedir bilinmiyor. Freegate , Dynamic Internet Technology Inc. tarafından geliştirildi ve ABD Hükümeti de dahil olmak üzere kar amacı gütmeyen Amerikan kuruluşlarından fon alıyor.

Proje Kaliforniya'daki Hurricane Electric sunucularını kullanıyor bu nedenle yazılımı kullandığınızda bir ABD IP'si alacaksınız.

freegate ip

Freegate ile yasaklı web siteleri nasıl görüntülenir

Yazılım Ücretsizdir ve hem kurulumlusu hemde Portablesi mevcuttur, ben portable olanını test ettim. Anasayfası nedense https protokolünü desteklemiyor , sanırım proje eskisi kadar popüler değil , gelelim kullanımına.

1. Sayfa sonunaki linkten yazılımı indirip çalıştırın, karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

freegate arayüzü

2. İlk olarak Windows Güvenlik duvarından izin vermeniz için bir uyarı görüntüleyecektir , ben şahsen izin vermedim lakin yinede düzgün çalıştı . Aslında herhangi bir ayara da gerek yok , Settings kısmına tıkladığınızda Port numarası dahil bazı ayarları yapabileceğiniz bir ekran belirecektir.

Freegate ayarları

Freegate Proxy Control kısmına tıkladığınızda , Proxy kullanmadan direkt olarak bağlanacak web sitelerinin listesi , mutlaka Proxy üzerinden bağlanması gereken web sitelerinin listesi gibi ek ayarlara ulaşacaksınız , şahsen ben burada da herhangi bir ayara gerek görmedim.

Freegate Proxy kontrolü

Yazılım Proxy üzerinden yasaklı web sitelerine erişmenizi sağlar. FreeGate'i kullanmak Tor proxy'nin sunduğu kadar anonimlik sağlamayacaktır, fakat önemli ölçüde daha hızlıdır. Sadece Çin'deki kullanıcılar için tasarlanmış olsada tüm ülkelerde yasak aşmak için rahatlıkla kullanılabiliyor , bir VPN değil elbette lakin ücretsiz VPN ler genellikle son derece yavaş veya kotalı olduklarından kullanışsızdır. Yazılım çalıştığı sürece tüm tarayıcılarınız ile ülkenizde yasak olan sayfaya erişebileceğinizden özellikle yasak aşmak içn kullanılan tarayıcı eklentilerinden çok daha kullanışlıdır. yazılımı kapattığınızda aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi belirecektir.

Freegate kaptma uyarısı

Bu pencereyi bir daha görmemek için iki kutucuktan birine tik koyabilirsiniz. bunlardan ilki ,Bu pencereyi birdaha gösterme bütün tarayıcı pencerelerini KAPAT , ikincisi ise (Alttaki) , Bu pencereyi birdaha gösterme bütün tarayıcı pencereleri AÇIK kalsın manasındadır.

Not: Yazılımın Anasayfasında Https desteği olmadığından - Burada , indirme linki farklı bir siteden verilmiştir

- Hosts dosyası ile site yasaklama Burada

- Bluelife Hosts editör ile Hosts dosyanızı editleyin Burada

- URL Disabler ile Kolayca web sayfası engelleyin Burada

- Hosts dosyasını varsayılan hale getirin Burada

- Windows Güvenlik duvarı ile Ip yada web sayfası yasaklama Burada

- Windows 10 da kolayca web sitesi engelleyin Burada

- Firefox ta dilediğiniz web sayfalarını engelleyin Burada

- Ping komutu nedir nasıl kullanılır Burada

- ERR_CONNECTION_RESET hatası ve çözümü Burada

- Windows Scripting Host ( WSH ) yi devre dışı bırakalım Burada

15 haziran 2012 Tarihli başlık güncellendi


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for süleyman
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Necati Şimşek
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Merve

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha