Android telefonda Fotoğraf pro modu ayarı


Android telefonda Fotoğraf pro modu ayarı
Android Geliştiricileri kullanıcının alışık olduğu özellikleri değiştirmek gibi tamamen saçma bir alışkanlık edinmişler , Onlara her kim bunun iyi birşey olduğunu empoze etmişse sanıyorum IQ ile ilgili


bir sorunu var. Android sisteminde yeni bir sürüm geldiği zaman en basit bir ayarı bulamıyorsanız suç asla ve asla sizde değil mesela Bende PIE 9.0 sürümü var Ve fotoğraf çekeceğim ama en yüksek pixelde çekmek istiyorum , Pixel ayarı yok bulamazssınız . Halbuki 3-4 sürüm eski androidlerde çözünürlük ayarlarına gayet kolay erişip kaç Megapixellik resim çekeceğinizi kendiniz ayarlayabiliyordunuz. Bunun gibi birsürü özelliği kaldırarak yada yerini değiştirip gizleyerek akıllı telefon kullanımını kolaylaştırmak yerine zorlaştırıyorlar işin daha da vahim tarafı buna da yenilik diyorlar aslında bu oyunun asıl amacı belli , her yeni sürümde sanki çok fazla yenilik varmış gibi algı oluşturmak. Herneyse Eğer cep telefonunuzla bolca fotoğraf çeken birisi iseniz muhtemelen fotoğraflardan bazılarını çekerken profesyonel fotoğraf ayarlarına ulaşmak isteyebilirsiniz aşağıda bu ayarlara nasıl erişebileceğinizi açıklamaya çalıştık.

Android PIE da Fotoğraf çekiminde Pro mod kullanmak

Pro moda geçmek için telefon ana ekranındaki Fotoğraf makinası ikonuna tıklayın , Fotoğraf makinası kamerası devreye girecektir. Ardından aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Ekranınızın alt kısmında bulunan fotoğraf yazısının hemen üst kısmında yukarıya bakan bir ok vardır bunu üste doğru kaydırın.

2. Yeni açılacak olan seçeneklerden Pro mod u seçin

Android PIE foto Pro mod

3. Yeni açılacak seçenekler arasında resmin tam ortalanması için gerekli olan su terazisi , ISO ayarları Parlaklık ayarları gibi geliişmiş ayarlara erişim sağlayabileceksiniz yine burada yeralan WB (White Balance) ayarı fotoğraflarınızın renklerinin daha doğal görünmesi için renk ayarı anlamına gelir.

Android telefonda White balance ayarı

Beyaz dengesi kavramını ve nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak anlamak dijital fotoğrafçılıkta çok önemlidir, çünkü yanlış ayarlanması bir resmi mahvedebilir, her türlü istenmeyen renk atmalarını ekleyebilir ve ten tonlarının doğal görünmemesine neden olabilir.Bu ayar varsayılan olarak otomatik te gelmektedir. Ekranın ortasındaki 1x yakınlaştırma oranıdır, ekranın üst kısmındaki [4:3] veya [1:1] gibi oranları kullanarak resim çözünürlüğünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Android telefonda resim çözünürlük ayarı

Gerek Windows gerekse Android sistemlerinde kullanıcıya çok daha fazla kontrol imkanı verilmesi gerektiğini düşünüyorum , kullanıcı adına işletim sistemi üreticilerinin karar vermesi kabul edilemez.

- Android telefonlarda zaman ayarlı fotoğraf çekmek Burada

- Android te silinen fotoğrafı programsız kurtaralım Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Telefonda Fotoğraf çekerken resmi tam ortalayalım Burada

- Eski telefonlar neden Android güncellemesi almaz Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for okan sağtürk

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha