WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler


WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler
WhatsApp'ın Grup özelliği, küçük ve orta ölçekli bir grup insanla sohbet etmek için oldukça kullanışlıdır.Mesela çocukları aynı sınıfa giden ebeveynleri olaylar hakkında bilgilendirmeye çalışan gruplar

kurulur,veya sınıf arkadaşlarınız ile oluşturduğunuz gruplardan ödevler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.WhatsApp yi yoğun olarak kullanıyorsanız önceki sürümlerde numaranızı bilen herkes sizi , istem dışı bir gruba ekleyebiliyordu, bu durum bazı rahatszılıklara sebep oluyordu. WhatsApp sizi grup mesajlarına kimlerin ekleyebileceğini sınırlamanıza izin veren yeni kontrol özelliği sundu, aslında Pilot bölge olarak birçok ülkede sunulmuştu ama gerçek anlamda herkesin kullanımına sunulması yeni gerçekleşti. Yeni özellik sayesinde dilerseniz sadece kişi listenizde yeralan insanlar veya sadece izin verdikleriniz sizi gruplara ekleyebilecek elbetteki Herkesin sizi bir Gruba eklemesine izin verme onayını da verebilirsiniz.

Bu özellik yanlış bilginin kolayca yayılmasını engellemek için düşünülmüş gibi duruyor çünkü Brezilya’nın geçtiğimiz yıl yapılmış olan seçimler öncesinde siyasi kampanyacıların, bir tür yazılım kullanarak izinsiz olarak, Halkı kendi siyasi propaganda gruplarına ekledikleri ortaya çıkmıştı benzeri bir uygulama Hindistandan da rapor edilmişti.

WhatsApp de Sizi kimlerin Gruplara ekleyebileceğini belirleyin

Beni kimler Gruplara ekleyebilir Ayarı varsayılan olarak "Herkes" şeklindedir. Fakat dilerseniz bunu değiştirebilirsiniz işte nasılı :

1. WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden "Ayarlar" kısmını seçin

WhatsApp Ayarlar

2. Ardından Hesap ve sonrasında da Gizlilik kısımlarına dokunun , sayfayı biraz aşağıya doğru kaydırın ve Gruplar kısmına tıklayın

whatsapp gizlilik

3. Yeni açılan ekranda Üç seçenek karşınıza çıkacaktır ,

1. Herkes
2. Kişilerim
3. Şunlar hariç kişilerim.

WhatsApp grup engeli

Son özellik seçildiğinde Kişi listenizde sizi kimin veya kimlerin gruplarta ekleyemeyeceğini seçmeniz gerekecektir. Değişikliği yaptıktan sonra Bitti butonuna dokunun. Kişilerim'i veya Şunlar hariç Kişilerimi seçmeniz , kişiler listenizde bulunmayan kişilerin sizi WhatsApp'taki Gruplara eklemesini engelleyecektir. Halen size Belirli gruplara katılmanız için özel bağlantılar gelebilir fakat bunlar otomatik olarak 72 saat içinde geçersiz hale gelirler. WhatsApp ın önceki sürümlerinde aynı yerde mevcut olan Hiçkimse seçeneği kaldırmış görünüyor.

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada


5 Yorum Var
  1. Avatar for Ari
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for shampuan
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Tolga K

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha