Android te varsayılan yazdırma hizmeti nasıl kapatılır


Android te varsayılan yazdırma hizmetini kapat
Android 8.0 dan önceki sistemlerde , Android cihazdan yazıcı ile birşeyler yazdırmak külfetli bir işti çünkü her yazıcı markasının Google Play Store de bir eklentisi mevcuttu ve yazdırmak için indirip bunu

kurmanız gerekiyordu ilaveten bu kurulum bazen sorunlara sebep olabiliyordu. Android 8.0 Oreo ve daha üst sürümler ile üçüncü taraf yazıcı eklentilerine ihtiyaç kalmadı. Google, Android işletim sistemine Varsayılan Yazdırma Hizmetini sunmak için Mopria ile ortaklık kurdu ve ilk kez Android'e yerel bir yazdırma platformu getirdi. Android telefonunuzdaki varsayılan yazdırma Hizmeti, Mopria tarafından onaylanan herhangi bir yazıcıyla çalışır ve Mopria sertifikalı yazıcıların şu anda piyasada bulunan 100 milyondan fazla yazıcıyı oluşturduğunu (tam olarak %97) dikkate alırsanız, yazıcınızın bununla uyumlu olmama ihtimali hemen hemen yok gibidir. Bu hizmet sayesinde Akıllı telefonunuz yazıcınızı Wi-Fi aracılığıyla otomatik olarak bulabilir veya IP adresini manuel (el ile) olarak girebilirsiniz.

Android varsayılan yazdırma hizmetini devre dışı bırakın

Peki ama ya Hiç bir yazıcı kullanmıyorsanız ? bu durumda internete her bağlandığınızda Bu yazıcı hizmeti otomatik olarak yazıcı arayacak ve gereksiz yere güç tüketecektir. Bu sebeple kullanmadığınız Program ve servisleri kapatmanız tavsiye edilir. Yazdırma hizmeti bazı Android sürümlerinde varsayılan olarak Açık gelmektedir. Gelelim nasıl kapatılacağına

1. Telefonun ana ekranında bulunan Ayarlar dişli çarkına tıklayın ve ardından Bluetooth & Cihaz Bağlantısı kısmına dokunun , yeni açılacak ekranda Yazdırma özelliğini bulun ve buna dokunun.

Android telefondan yazıcıya çıktı yolayın

2. Bir sonraki ekranda Varayılan Yazdırma Hizmeti Kısmına dokunduğunuzda karşınıza Hizmeti kapatıp açmaya yarayan bir buton göreceksiniz. Eğer Yazıcınız yoksa veya işyerinizde yada başka herhangi bir yerde Android telefonunuz ile yazıcı çıktısı almayı düşünmüyorsanız bu hizmeti kapatmanızı öneririm.

Android telefonda yazdırma hizmetini devre dışı bırakın

Butonu kapalı konuma getirdiğiniz andan itibaren Varsayılan yazdırma hizmeti devre dışı kalacaktır. Eğer Android 8.0 Oreo dışında bir yükseltme almadıysanız yani halen Android 8.0 daysanız Bu hizmetin pekte düzgün çalışmadığını bu sebeple eğer Android telefon ile yazıcıya çıktı yollamaya kalktığınızda başarısız olmuşsanız , bu durumun sadece size özel olmadığını bilmenizi isterim mesela Android'lerdeki "Varsayılan yazdırma Hizmeti" yalnızca yazıcıları gösteriyorsa ancak yazdırma için bir seçenek seçemiyorsanız Android 8.0 da bu sorunu yaşayan birçok kişiden birisiniz demektir. Daha üst sürümlerde bu sorunu giderdilermi denemeden birşey demek güç , Ben yazıcı kullanmadığımdan yazıcısı olan ve Android 9,10,11 ... kullanan birileri test ederse bende öğrenmiş olurum.

- Android Telefonu USB ye bağlayıp direkt dosya aktarın Burada

- Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin Burada

- Android kilit ekranında Hassas Bilgiler gösterilmesin Burada

- Android uygulama linkini Arkadaşınıza yollayın Burada

- Mobil Google chromede tüm site çerezleri nasıl silinir Burada

- Telefonunuzun internetini diğer cihazlarla paylaşın Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin Burada

- Android telefona bugüne kadar ne kurulmuş görün Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha