Fast copy yi Portable olarak sağ tuşunuza ekleyin


Fast copy yi sağ tuşa eklesağ tuşunuza ekleyin
Windowsta özellikle büyük boyutlu dosya kopyalaması biraz sıkıntılıdır. Bu sebeple boyutları 50 Gb civarı olan VHD leri Harici HDD ye veya tersi kopyalarken fast Copy uygulamasını kullanırım,yazılımın birkaç


gün önce yeni bir sürümü çıktı. Peki ama neden Fast copy derseniz bunun için kopyalama hız testlerine gözatmakta fayda var. Aşağıdaki grafikte Aynı sabit disk içerisinde bir dizinden diğerine kopyalama sırasında alınmış olan hız testi sonuçları görülmektedir.

Kopyalama yazılımlarının hız testi

Test sonuçlarında Fast Copy açık ara önde görünüyor. Test, USB bellek veya harici HDD ten Bilgisayara birşey kopyalama şeklinde tekrar edildiğinde Fast copy yine ilk sırada yeralıyor gel gelelim Bilgisayarda bulunan sabit diskten Flash belleğe veya Harici HDD e bir dosya kopyalarsak bu durumda ilginç şekilde Windows un dahili uygulaması ilk sırada yeralırken Extreme Copy Pro ikinci ve hemen hemen onunla aynı hızlara sahip Fast Copy üçüncü sırayı almaktadır.

HDD ten Flash diske kopyalama testi

Fakat genel değerlendirmede Fast copy rakiplerinden açık ara öndedir. Gelelim Portable olarak nasıl kullanılacağına.

Fast Copy Portable olarak nasıl kullanılır.

Sayfa sonundaki linkten Fast Copy yazılımını edinip kurulum exe sine çift tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir kurulum ekranı gelecektir.

Fast Copy arayüzü

Üst kısımda Install seçili kalsın ve portable olarak nereye çıkartılsın istiyorsanız Browse butonu ile bu dizini seçin , detail kısmı altındaki tikleri kaldırın ve sol dipteki "Extract Only" butonuna tıklayın Böylece seçtiğiniz dizin içerisinde FastCopy4.0.2_x64 isminde bir klasör oluşacak ve bunun içerisinde de aşağıdaki dosyalar yeralacaktır.

Fast Copy portable

Bu dosyalar içerisinde yeralan FastCopy.exe yi çalıştırmanız yeterlidir.

Fast Copy Yazılımı sağ tuşa nasıl eklenir

Fast Copy yi sağ tuşa eklemenin birkaç farklı yöntemi var , Fast copy arayüzündeyken üst menüde yeralan Options - Main settings kısmını tıklayın.

Fast Copy yi sag tusa ekle

Yeni açılacak olan pencerede Shell extensions kısmını seçin Böylece dosya ve klasör sağ tuş menünüzde FastCopy ikonu belirecektir. Fakat tavsiyem bu yolla eklemek yerine Buradaki yöntemi kullanmanızdır.

Fast Copy sağ tuşa eklendi

hem böylece çalıştırdığınızda yönetici yetkilerinde çalışacak ve mesela Harici diskten Windowsun bulunduğu dizine birşey kopyalarken yetki sorunu yaşamayacaksınız.

- Boyutu büyük dosyaları kopyalama ipuçları Burada

- Sağ tuşa Dosya Listesini Kopyala ilavesi Burada

- Cluster kavramı ve kopyalama hızına olan etkisi Burada

- Kopyalamada bu dosyayı atla seçeneği yok Burada

- Yol olarak kopyala tırnak işaretsiz olsun Burada

- 15 ücretsiz dosya kopyalama yazılımı karşılaştırma testleri Burada

- Sağ Tuşa klasöre taşı ve kopyala ilave edelim Burada

- Kopyalama sırasında üzerine yazdıma onayı sormasın Burada

- Vbscript ile dosya veya klasör kopyalayın Burada

- Vbscript ile seçmeli koyalama yapmak Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Proportions
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Hakkı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha