Windows 11 i kolayca Optimize edip hızlandırın


LoveWindowsAgain ile Windows optimizasyonu
LoveWindowsAgain Açık kaynak kodlu ve portable bir yazılım olup amacı , kullanıcıların Windows 11 işletim sistemiyle ilgili yaşayabileceği sorunları çözmektir fakat Windows Paket Yöneticisini (Windows Package

Manager) kullanılarak popüler programları hızlı bir şekilde yüklemek için de kullanılabilir. Program Windows 11 sistem ayarlarını değiştirdiği için Microsoft Defender tarafından zararlı diye algılanabilir fakat gerçekte böyle değildir. LoveWindowsAgain, işlevsellik olarak Microsoft Fix-It uygulamalarına ve sorun giderme yazılımlarına benzerlik gösteriyor.

LoveWindowsagain yazılımı nasıl kullanılır

Yazılımı Anasayfasından indirip , varsa engellemesini kaldırdıktan sonra çalıştırın karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

Love Windows again arayüzü

Sağ üst köşedeki Üç noktadan Gelişmiş modu (Advanced Mode) seçebilirsiniz. Böylece yapılacak işlemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Love Windows again gelişmiş mod

Ortada yeralan Bordo renge benzeyen butona tıkladığınıza sistemde sorunlar olup olmadığını tarar ve bunları otomatik veya manuel olarak çözmek için kullanıcıya seçenekler görüntüler.

Love windows again hatalar

Tarama oldukça kısa sürede sonuçlanıyor. Size kalan tek şey ise Fix butonuna tıklamaktır. Gelişmiş Mod, programın taradığı tüm sorunları ve önerilen eylemleri görüntüleyeceği için tercih sebebi olacaktır. LoveWindowsAgain, Chrome ve Firefox'ta Telemetri'yi devre dışı bırakmanızı, Dosya Gezgini'nde gizli dosya adı uzantılarının görüntülenmesini etkinleştirmenizi... gibi şeyleri tavsiye eder.
Yazılımın dip kısmında bulunan aşağı açılır menüden Popüler üçüncü taraf uygulamalarını yükleme ve yüklü Windows uygulamalarını sistemden kaldırma seçeneklerine ulaşırsınız. Mesela "Remove Unnecessary Apps from Windows 11..." kısmını seçerseniz aşağıdaki gibi Bir arayüzle karşılaşırsınız.

Love Windows again gereksiz uygulamalar

Fare ile kaldırmak istediğiniz Uygulamayı seçtikten sonra "Add" butonu ile Uygulamayı sol pencereye alın , tüm kaldırılacak uygulamaları seçtikten sonra ise "Uninstall" Butonunu kullanın. Yazılım , cihazınıza yükleyebileceğiniz uygulamaların bir listesini de sunar. Liste, KeePass, Brave, Gimp, Microsoft PowerToys, BleachBit, Acrobat Reader veya Putty gibi uygulamaları içerir.

- Windows 11 de klasik dosya gezginine geri dönün Burada

- Windows 10 da sistemi yavaşlatan hata Burada

- Windows 10 nasıl hızlandırılır Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Nurettin
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for TRWE_2012
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Ali Uzun

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha