WhatsApp sohbet yedeği nasıl şifrelenir


WhatsApp sohbet yedeği nasıl şifrelenir
Whatsapp benim pek kullanmayı sevemediğim ve kalitesini beğenmediğim bir uygulama lakin insanların çoğu kullanınca birine birşey iletmek için ayda yılda bir de olsa mecburen kullanıyorum , masaüstü uygulaması


da olan WhatsApp ta yaptığınız sohbetler otomatik olarak yedeklenir ve günlük olarak telefonunuzun hafızasına kaydedilir. Eğer uygun ayarı yaptıysanız bu yedekler Google Drive da yedeklenebilir. Yedekleme ayarı için ;

1. WhastApp yi açın ve sağ üst köşedek Üç noktaya dokunun ve aşağı açılır menüden Ayarlar kısmını seçin.

2. Yeni açılacak pencerede Sohbetler kısmına dokunun.

3. Bir sonraki ekranda dip kısımda Sohbet yedeği kısmını seçin.

WhatsApp Sohbet yedeği

Son yedeğin nezaman nereye alındığı bilgisi karşınıza çıkacaktır. Aynı sayfada dip kısımda Google Drive'a yedekle seçeneği de mevcuttur.

WhatsApp sohbet yedeği zamanı

Evet Resimde de görüldüğü üzere bir yedek mevcut lakin bu yedek şifrelenmemiş bir yedektir ve herhangi birinin bu yedeği açıp içindekileri okumasına imkan vermektedir. Güvenliğiniz açısından bu yedeklerin Yerel depolama alanınızda veya Google drive da şifrelenmiş şekilde saklanmalarını tavsiye ederiz.

Sohbet yedekleriniz uçtan uca şifrelensin

WhatsApp'ta sohbet yedekleme için şifreleme özelliği varsayılan olarak devre dışıdır. Üstteki anlatımda yeralan resimde Sohbet yedeği penceresindeyken Yedekle butonunun hemen altında "Uçtan uca şifrelenmiş yedekleme" özelliği kapalı görünüyor buranın üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda Bu özellik açıldığında , yedeklemeniz uçtan uca şifrelenir. WhatsApp dahil hiçkimse yedeklemenize erişemez. yazan bir uyarı penceresi belirecektir. Dip kısımdaki Aç butonuna dokunun.

WhatsApp de sohbet yedeğini şifrele

Yeni açılacak ekranda karşınıza iki seçenek gelecektir bir parola oluşturma veya 64 haneli şifreleme anahtarını kullanma.

WhatsApp yedeğine şifre oluştur

Parola kısmını seçerseniz iki defa şifreyi girmeniz istenecek ve Uçtan uca şifelenmiş YEDEK oluşturulsunmu ekranı belirecektir.

Uçtan uca şifrelenmiş yedek

Şifreyi veya 64 haneli şifreleme anahtarını unutursanız, yedeklemeye erişiminizi kaybedersiniz. Bu nedenle kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre seçmeli veya 64 haneli şifreyi biryerlere not almalısınız.

- WhastApp parmak izi kilidi nasıl aktif edilir Burada

- WhastApp Web uygulaması ile QR kodu nasıl taratılır Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Proportions
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Merve

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha