WhatsApp Web uygulaması ile QR kodu nasıl taratılır


WhatsApp Web uygulaması ile QR kodu nasıl taratılır
WhatsApp Web benim pek tercih etmediğim bir iletişim aracıdır, sebebi ise Akıllı telefonumda WhatsApp kurulu olacak ve İnternete bağlı olacak buda yetmez WhatsApp Windows uygulamasını telefonum

ile eşleştirmek için QR kodu taraması yöntemini kullanmam gerekir. Birde işin güvenlik kısmı mevcut , kazara telefondaki internetiniz kapalı olsa ve WhatsApp uygulamasına birkaç bağlantı denemesi yapsanız hemen QR kodu onayı yapmanız istenecektir. mesela aşağıdaki ekran görüntüsünde aynen şu ifade yeralmaktadır ;

1. WhatsApp yi Telefonunuzda açın
2. Diğer Seçenekler veya Ayarlar simgesine dokunun ve WhatsApp Web i seçin
3. Kodu almak için telefonunuzu bu ekrana doğrultun

WhatsApp windows uygulaması QR kodu istiyor

İyide dedikleri yerde bende WhatsApp web yok. Sizde de durum aynı ise aşağıdaki adımları izyelerek WhatsApp Web uygulamasını bilgisayarınızda kullanmak için QR kod eşleştirme adımını başarı ile tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp bilgisayar uygulaması QR kodu istiyor

Android akıllı telefonunuzun ana ekranındayken WhatsApp uygulamasına dokunun , muhtemelen WhatsApp sohbetler ekranı gelecektir. bu ekranda sağ üst köşede yeralan üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden Ayarlar kısmını seçin.

WhatsApp sohbetler

Bu kısımda herhangi bir WhatsApp Web kısayolu mevcut değil , bendeki Android sürümü 10 lakin bununla alakalı olabileceğini sanmıyorum , ilaveten WhatsApp uygulamam en son sürüm. Herneyse Profil resminizin bulunduğu yerin sağında bir QR kodu işareti göreceksiniz buraya tıklayın ve bir sonraki ekranda , Kodu Tara kısmını seçip Akıllı telefonunuzu Bilgisayar ekranına doğru tutup kodun algılanmasını sağlayın.

WhatsApp QR kodu tarandı

Bir sonraki ekranda Giriş kodu algılandı WhatsApp 'a başka bir cihazdan giriş yapmak istiyorsanız Devam'a dokunun uyarısı alacaksınız , bu ekranı Devam kısmına dokunup geçin ve son olarak Cihaza bağla butonuna tıklayın.

WhatsApp cihaza bağla ekranı

İşlemler bukadar , WhatsApp Windows uygulamasına giriş yaparken birkaç defa herhangi bir sebeple (Mesela internet bağlantısı yavaşlığı) kullanıcı girişi yapamazssanız bu güvenlik prosedürünü tekrar uygulamak zorunda kalırsınız. Elbette sürekli bu şekilde uyarı almak kullanıcıları rahatsız edecektir lakin sonraki sürümlerde bu güvenlik kısmında bir yenilik yaparlarmı orası için birşey demek zor.

- Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin Burada

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Özlem

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha