WhatsApp Parmak izi Kilidi nasıl aktif edilir


WhatsApp Parmak izi Kilidi nasıl aktif edilir
Her ne kadar kullanmayı sevmesemde WhatsApp, Android için en popüler iletişim uygulamalarından biridir. Gelen kargocular bile evinizi bulamadıklarında Konum atmanızı istiyorlar bunun yanında pek çok

belge karşı tarafa bu uygulama üzerinden yollanıyor ayrıca birçok profesyonel ve işletme, müşterileriyle iletişim kurmak için yine WhatsApp kullanıyor yazılım ; sesli sohbeti, arama ve görüntülü konferans özellikleri de sunuyor. Tüm bunlar gözönüne alındığında uygulama güvenliğinin önemi de artıyor. Telefonunuza sahip olan herkes WhatsApp mesajlarınızı, konuşmalarınızı, aramalarınızı, sohbetlerinizi ve daha fazlasını kontrol edebilir. Özellikle çocuğunuza oyun oynasın diye verdiğiniz Akıllı telefonunuz üzerinde bulunan WhastApp uygulamasını açıp birilerini arayabilir , yazışabilir veya bilmeden görüntülü görüşebilir , tüm bunların önüne geçmenin garantili yollarından biri WhastApp parmak izi sensörü kilididir.

WhastApp uygulamasını Parmak izi sensörü kilidi ile koruyun

Uygulamanın Güvenliğini arttırmak için WhatsApp'ınızı parmak izi sensörünü kullanmanın bazı koşulları var , WhatsApp parmak izi sensörü kilidini kullanabilmeniz için, parmak izi sensörlü bir akıllı telefonunuz olmalı ve akıllı telefonunuzun güvenliği için parmak izi kilidini ayarlamış olmanız gerekir.Akıllı telefonunuz da parmak izi sensörünü ayarlamak için cihazın ayarlarını kontrol etmeniz gerekir.

1. Ana ekrandaki WhatsApp uygulama ikonuna tıklayın , açılan Sohbetler ekranının sağ üst köşesinde yeralan Üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden Ayarlar kısmını seçin.

WhatsApp sohbetler

2. Ayarlar ekranında Hesap - Gizlilik kısımlarına dokunun

whatsapp gizlilik ayarı

3. Açılan Gizlilik ekranında en dip kısımda Parmak izi kilidi özelliğini bulun ve ona dokunun ve bir sonraki ekranda ise Parmak izi ile aç butonunu açık konuma getirin.

WhatsApp Parmak izi özelliği

4. Ardından Parmak izini Onayla ekranı gelecektir burada parmak izi sensörüne dokunup onaylayın.Hemen sonrasında otomatik olarak kilitle sürelerinin yeraldığı ekran gelecektir burada varsayılan süre "1 dakika sonra" olmasına rağmen tavsiyem "Anında" seçeneğini kullanmanızdır.

WhatsApp parmak izi ile aç onayı

Artık telefonu başkasına da verseniz WhatsApp yi kullanabilmesi için parmak izni onayı gerektiğinden kullanamayacaktır. Aşağıdaki resimde siz dahil WhatsApp uygulamasını kullanmak isteyen kişinin aşması gereken güvenlik özelliği gösterilmiştir.

whatsApp Parmak izi sensörü

Yazının başında da belirttiğim gibi özellikle çocuklara telefonunuzu veriyorsanız WhatsApp Parmak İzi sensörü Kilidi özelliğini aktif etmenizi şiddetle öneririm.

- WhatsApp de bir kez görüntüle özelliği nasıl kullanılır Burada

- WhatsApp Web uygulaması ile QR kodu nasıl taratılır Burada

- Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin Burada

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Selim Naci K.
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Melih

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha