SRWare Iron Portable nasıl güncellenir


SRWare Iron Portable nasıl güncellenir
Chromium tabanlı Portable bir tarayıcı arıyorsanız SRWare Iron u deneyebilirsiniz. Bu tarayıcının anasayfasında portable olarak sunulması pek sık karşılaşılan bir durum değil. Peki ama neden Portable


tarayıcı derseniz bunun birçok sebebi olabilir ; mesela USB belleğinizde taşıyıp örneğin bir arkadaşınızın bilgisayarında veya internet cafede çalıştırıp kendi favorilerinizi ziyaret edebilirsiniz. Yada sisteminiz çöktüğünde eğer portable tarayıcının kök dizini Windowsun kurulu olduğu dizinin dışında bir yerde ise (ki tavsiye ederim) bu durumda tüm sitelerin kullanıcı adı ve şifrelerini, içe dışa aktarma sıkıntısı veya senkronizasyon sorunu olmadan anında kullanabilirsiniz. Gel gelelim SRWare Iron portable tarayıcının yeni sürümü çıktığında her defasında yeniden mi kuracaksınız ? Elbetteki hayır aşağıdaki adımları izleyip Portable tarayıcınızı kolayca güncelleyebilirsiniz.

SRWare Iron portable tarayıcısını Favori ve şifrelerinizi kaybetmeden güncelleyin

1. Güncelleme işlemi için sayfa sonundaki linke tıklayıp yeni sürümü indirin ve ardından inen exe dosyasını mesela Update isimli bir klasör oluşturup bunun içine atın.

2. IronPortable64.exe veya IronPortable.exe dosyasını çift tıklayıp çalıştırın ve Extract butonu ile klasörün içerisine çıkmasına sağlayın.

SRWare Iron buraya çıkart

3. Update klasörü içerisinde Yeni bir klasör oluşturacaktır mesela bende "IronPortable64" klasörünü oluşturdu.

SRWare Iron portable klasörü

4. Sırada "IronPortable64" içerisinde yeralan "Iron" klasörünü kopyalayıp , halihazırda kullandığımız tarayıcı olan Iron portable kök dizinine yapıştırmak var

Iron klasörü

bunun için masaüstümüzdeki Iron ikonuna sağ tıklayıp özellikler diyoruz ve açılan menüde Dosya konumunu aç dedikten sonra açılan kök klasörüne kopyalamış olduğumuz "Iron" klasörünü yapıştırıyoruz. Bu sırada tarayıcınız kapalı olsun ve Üzerine yazdırma onayına evet deyin. Neticede bende aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi SRWare Iron portable tarayıcı sürümün güncellendi.

Iron tarayıcı güncellendi

Benzeri portable bir yazılım olarak Cent Browser 'i de deneyebilirsiniz lakin pek sık güncellenmediğini de belirtmek isterim ayrıca her nedense Cent browseri güncellemek biraz daha sıkıntılı yada en azından bende Eklentileri , Favorileri ve şifreleri kaybetmeden bir güncelleme gerçekleşmedi o nedenle SRWare Iron u tavsiye ederim.

- Portable bir Programı varsayılan Uygulamalar listesine ekle Burada

- Tarayıcı şifrelerini ve favorilerinizi yedekleyin Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Süleyman
  3. Avatar for Erhan
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for TRWE_2012
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Nazlı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha