Yabancı dildeki bir dökümanı kolayca tercüme ettirin


Bir belge nasıl türkçeleştirilir
Bugün bir arkadaşım kullanacağı bir online finans şirketinin kullanım sözleşmesi için benden yardım istedi , neyse bir pdf dökümanıymış bende birkaç sayfa falan sanıyorum , belgeyi bir indirdim , küçük küçük yazılmış


22 sayfa civarı bir sözleşme , önceden tecrübeli olduğum için satır aralarına mutlaka gizli ücretler sıkıştırdıklarından neredeyse eminim ama bukadar uzun bir sözleşmeyi çok iyi olmayan ingilizcem ile okumam için satır satır google ye tercih ettirip tamamlamam kafadan 5-6 saat sürer , sonra aklımdan bu belgeyi tamamen türkçeye çeviren bir online servis yokmudur acaba diye bir soru geçti , birkaç tanesini denedim ama nafile her defasında bana ; belge çok uzun üye olup ücretli hizmetimizden faydalanın gibisinden birtakım uyarılar çıkarttılar. Eğer sizde elinizdeki bir belgeyi türkçeye çevirmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

1. Microsoft Word un Belgeyi çevir özelliğini kullanın

Elinizdeki belge bir Pdf ise öncelikle bunu Online hizmet veren ücretsiz bir web sayfası aracılığı ile Word dosyasına çevirin , bunun için Adobenin Buradaki hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ardından Word belgesini açın ve Gözden geçir sekmesine gidip Çevir - Belgeyi çevir kısmını seçin.

Microsoft word ile belge tercüme ettir

Sonrasında hangi dilden hangi dile çevireceğinizi seçeceğiniz bir pencere açılacaktır.

Microsoft Word diller arası tercüme

Belgenin Türkçeye çevrilmiş hali farklı bir sayfada açılacaktır. Bende belgeyi sanırım uzun bulmuş olacak ki sadece bir kısmını çevirdi.

2. Google translate Dökümanlar kısmını kullanıp belgeyi türkçeye tercüme ettirin

Google translate sayfasını açın ve bu sayfada yeralan Dökümanlar kısmına tıklayın ardından tercüme ettireceğiniz belgeyi "Bilgisayarınıza gözatın" butonu ile seçin.

Google translate ile belge çevir

Çeviri işlemi bitince size bir indirme linki sunulacaktır. Belge hangi formatta yüklendi ise aynı formatta bir indirme linki sunulacaktır.

Google translate ile çeviriyi indir

Eğer tercüme etmediyse mesela belgeyi word formatında tekrar yükleyin ve hangi dilden hangi dile tercüme ettirdiğinizi manuel belirtin. Google Tercüme

3. Yandex Döküman tercümanı yardımı ile bir belgeyi Türkçeye çevirin

Yandex te google gibi dökümanları tercüme ettirebileceğiniz online bir hizmet sunuyor , aynen googledeki gibi belgeyi yükleyip tercüme edilmiş halini indirebilirsiniz. Burada

Yandex belge tercümanı

Tüm bu servisleri kıyasladığımızda mükemmel bir tercüme yapmadıklarını ama en azından belgenin içeriğinin %90 oranında doğru anlamamıza yardımcı olduklarını söyleyebilirim.

- Microsoft Word kaldığı yerden başlasın Burada

- Word dosyalarını toplu halde Pdf formatına çevirelim Burada

- Word ayarlarını sıfırlayalım Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for keenimo
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Bura
  5. Avatar for NIXDORF
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Tayfun Soner

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha