Antivirus Removal Tool ile Antivirüsünüzü kaldırın


Antivirus Removal Tool
Microsoft defender Windowsun varsayılan Güvenlik yazılımıdır gel gelelim çoğu kullanıcı yetersiz bulduğu için 3. taraf diye tabir edilen harici antivirüs yazılımları kullanır. Belirli bir süre sonra

antivirüs yazılımı ile sorun yaşadığında ise kaldırıp farklı bir güvenlik uygulaması kurmaya çalışır gel gelelim sisteminizden silmeye çalıştığınız virüsten koruma aracını bilgisayarınızdan kaldırırken genellikle tüm dosyalar kaldırılmaz, Registry'de ve sistem dosyaları arasında kalıntılar bırakabilir veya kaldırırken hata verip silinmez.

Başka bir antivirüs kuracaksanız, önceki güvenlik yazılımınızın dosyaları yenisinin kurulumuna engel olabilir. Sonuçta bu durum sistem performansının düşmesine neden olur. Bu sebeple, antivirüs yayıncılarının çoğu, yazılımın tamamen kaldırılmasına yardımcı olan, ürünlerine özel araçlar yayınlamaktadır.

Antivirus Removal Tool nasıl kullanılır

Farklı antivirüs üreticileri tarafından yayınlanan resmi uninstaller (kaldırıcı) Uygulamaları birarada sunan ücretsiz ve Portable bir antivirüs kaldırma yazılımıdır.

1. Yazılımı sayfa sonundaki indirme linkinden edinip zipten çıkartın ve içerisinde yeralan "Antivirus_Removal_Tool.exe" yi çift tıklayıp çalıştırın.

Antivirus removal tool

2. Karşınıza Kullanıcı sözleşme ekranı gelecektir burada solda yeralan I Accept butonuna tıklayın. Yazılım antivirüs uygulamanızı anında tespit edecektir. Antivirüs Temizleme Aracı dört bölüme ayrılmıştır:

a) Şu anda yüklü olan antivirüs programlarını tanımlama.

b) Antivirüs programlarının geçmiş kurulumlarından kalanları arama.

c) Windows'un yerleşik işlevlerini kullanarak kaldırma.

d) Üretici tarafından sağlanan özel kaldırıcıyı çalıştırma.

Search butonu ile varsa yeni ve eski Antivirüs yazılımlarınızı tespit edebilirsiniz. Dört numara ile ile verilen aşağı açılır menüden Antivirüs uygulamanızın resmi Uninstallerini seçebilirsiniz ve son olarak Run butonu ile ilgili kaldırıcıyı çalıştırabilirsiniz.

Antivirus removal tool arayüzü

Yazılımn sağ alt köşesinde dil desteği mevcut olmasına rağmen Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Uygulamayı  Anasayfasından İndirebileceğiniz gibi herhangi bir Download sitesinden de edinebilirsiniz. Yazılım şu gibi senaryolarda oldukça pratiklik sağlayacaktır:

1. Eski antivirüs uygulamanızı kalıntı bırakmayacak şekilde kaldırmak istediğinizde.

2. Antivirüs uygulamanız için normal kaldırma işlemi başarısız olduysa.

3. Eskisini kaldırma işlemini yaptınız ama yeni antivirüs ile ilgili sorunlar yaşıyorsunuz.

4. Bilgisayarınızda iki veya daha fazla antivirüs programı kurulu ve performans sorunları yaşıyorsunuz.

- Antivirüs kurtarma Cd leri indirme linkleri Burada

- Antivirüslerin bir dosyayı taraması nasıl engellenir Burada

- Defender Periyodik taramayı kapatın yada açın Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver
  3. Avatar for Derya Aktürk

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha