Bu bilgisayar Chrome güncellemelerini almayı durduracak


Bu bilgisayar Chrome güncellemelerini almayı durduracak
İşletim sistemleri zamanla eskir ve eğer güncellenmezsse kullanıcılar yavaş yavaş bu sistemleri terkederler , Eğer Windows Xp veya Vista kullanıyorsanız ve fakat İşletim sistemi ile gelen internet explorer

yerine güncel tarayıcılardan biri Olan Google chrome yi kullanmayı tercih ettinizsse , isabetli bir karar vermişsiniz demektir , gel gelelim Chrome ekranında aşağıdaki gibi bir uyarı almanız Kuvvetle muhtemeldir.

Windows XP ve Windows Vista artık desteklenmeyeceğinden, bu bilgisayar yakında Google Chrome güncellemeleri almayı durduracaktır.

Türkçe resim bulamadım (çünkü xp veya Vista kullanmıyorum) ama aşağıdakinin Türkçesi

chrome guncellenmeyecek

Aslında Chrome Artık desteklenmeyen işletim sistemi konusunda kullanıcıyı uyararak faydalı birşey yapıyor msajın devamında işletim sistemini güncelleme ile ilgili bilgiler içeren bir link var fakat insanın Bu uyarıya insanın şöyle diyesi geliyor ; Sanane arkadaş Hadi işletim sistemi beni güncellemeye zorluyorda sana ne oluyor , belki elimde sadece Xp de çalışan bir yazılım var ve yazılım birdaha geliştirilmedi alternatifi de olmadığından Macburiyetten Xp kullanıyorum , hadi beni uyardın ne diye Google Chrome u her açtığımızda karşımıza bu uyarıyı çıkartıyorsun da kapatmak için bir yol sunmuyorsun ? resmen rahatsız edici.

BU yazımızda sizlere Bu mesajdan kolayca kurtulmanın basit bir yöntemini sunacağız ,, aslında yöntem oldukça basit , Google chrome kısayol özelliklerini modifiye edeceğiz ve hedef kısmının sonuna bir parametre ilave edeceğiz neticede infobar özelliği devre dışı bırakılacağından ilgili ... bu bilgisayar yakında Google Chrome güncellemeleri almayı durduracaktır mesajıda birdaha çıkmayacaktır gelelim adımlarına:

1. Google chrome ikonuna sağ tıklayalım ve özellikler diyelim

2. Açılan ekranda Hedef kısmının sonuna aşağıdakini yapıştıralım

--disable-infobars

Böylece İnfobar (bilgi çubuğu) devre dışı bırakılmış olacaktır , uygulama resmi aşağıdadır

Disable infobars

NOT: --disable-infobars ın önünde bir boşluk olmalıdır yoksa hata verecektir. eğer aşağıdaki gibi Errişim engellendi uyarı alırsanız devam et demeniz yeterlidir

Erişim engellendi

Sonrasında "Tamam" butonu ile işlemi sonlandıralım ,Chrome yi birdahaki açışımızda artık O rahatsız edici mesaj görünmeyecektir. Şunuda hatırlatmakta fayda var eğer birden fazla Chrome kısayolunuz varsa her birine bu ayarı uygulamanız gerekemektedir.


28 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha