Bir ses dosyasını kolayca farklı bir formata çevirin


Ses dosyasını Mp3 e çevir
Eskiden Müzik CD leri satılırdı , insanlar arabalarında bunları takar dinlerdi , halen birçok kişinin elinde de bu cd lerden vardır diye düşünüyorum. Artık heryerde USB bellekler kullanılıyor çünkü çok daha


pratikler ve kapasite olarak çok daha büyük olabiliyorlar sorun şu ki elinizde bulunan bir müzik formatını en yaygın kullanılan Mp3 formatına nasıl dönüştüreceksiniz ? mesela benim elimde biryerlerden bulduğum müzik albümleri var ve bunların uzantıları FLAC , oysa ben bunları Mp3 yapıp USB belleğime atmak ve dilediğim zaman dilediğim yerde dinlemek istiyorum.

Piyasada bir çok müzik format dönüştürücü olmasına rağmen çoğu ücretli ayrıca da kurulumlu , artık yavaş yavaş yazılım üreticileri programlarının portable (Kurulumsuz) olanlarını da sunmaya başladılar. Bu konuda kullanabileceğiniz kaliteli , ücretsiz ve Portable yazılımlardan birtanesi de MediaHuman Audio Converter dir, aşağıdaki yazımızda kullanım ayrıntılarını açıklamaya çalıştık.

MediaHuman Audio Converter nasıl kullanılır

Yazılımı ya anasayfasından kurulumlu olarak veya bizim sayfa sonunda sunduğumuz Portable olanını kullanabilirsiniz ben portable olanını tercih ettim.

1. Yazılımı indirip zipten çıkartıp ve çalıştırın , karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

Madia human Audio converter arayüzü

Müzik dosyalarını Yazılım arayüzüne sürükleyip bırakabilirsiniz , eğer bir klasör ilave edecekseniz bu durumda sol üstten ikinci buton olan klasör butonunu kullanmanız gerekir. Yazılım her açılışta güncelleme kontrolü yapmaktadır bunu kapatmak için sağ üstte donate butonunun solundaki Anahtar ikonuna tıklayın (Settings) ardından , Açılan ekranda check for update aşağı açılır menüsünden Manually only kısmını seçin.

2. Gelelim müzik dosyasını çevireceğiniz formatı nasıl belirleyeceğinize ; ilk resimde işaretli her iki butonla formatı belirleyebilirsiniz. Mesela M4R butonuna tıklayıp açılan pencerede yeralan Mp3 Kısmını 320 kpbs olarak ayarlayabilirsiniz.

MediaHuman ile Mp3 e çevir

Ayrıca Anahtar ikonu ile temsil edilen Settings butonuna tıklayıp açılan pencerede Output sekmesine geçiş yapın ve buradaki aşağı açılır menülerden çıktı formatını ve Kpbs değerini belirleyin.

MediaHuman ayarlar

3. Sırada Müzik dosyalarını çevirme işlemi var ben denemek için uzantısı FLAC olan birkaç müzik dosyasını arayüzüne sürükleyip bıraktım ve son olarak aşağıdaki resimde işaretli olarak gördüğünüz Convert butonuna tıkladım.

mediaHuman ile dönüştürme işlemi

İşlemler bukadar , varsayılan çıktı klasörü Müzikler klasörü olup bunu Preferences - output kısmından değiştirebilirsiniz. Müzik dosyası kaliteli şekilde çevrildi ve dinlerken bazı converterlar gibi 320-192 arasında gidip gelmedi.

Mp3 yapılan müzik dosyası

Alternatif arayanlar aşağıdaki ilk linke gözatabilirler. yazılım ile WMA, MP3, AAC, WAV, FLAC, OGG, AIFF, Apple Lossless format ... gibi pekçok format türüne dönüştürme işlemi yapılabiliyor , Türkçe dil desteği şimdilik bulunmuyor malesef. Kurulumlusunu indirmek isteyenler Anasayfa linkini kulanabilirler. Portable için aşağıdaki indirme butonunu kullanın.

- FlicFlac Audio Converter Burada

- Bütün bir FLAC dosyasını parçala ayırın Burada

- Audacity ile müzik kalitesi nasıl Yükseltilir Burada

- Audacity Programı ile Mp3 Bölmek Burada

- MP3 çalar , Araba teybi vs. müzikleri istenen sırada çalmıyor Burada

- Android Telefon Mp3 Leri çalmıyor sorunu Burada

- Android telefon için en iyi Müzik ve video oynatıcı Burada

- Ekrandaki herhangi bir sesi kaydedelim Burada

- Mp3 lerin ses seviyelerini Normalleştirelim Burada

- Kulaklıktan ayrı Hoparlörden ayrı müzik çalsın Burada

21 Kasım 2011 Tarihli başlık yenilendi


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Enver
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Hüseyinby
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Levent
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for burak

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha