Dosya , klasör yolunu kolayca kopyalayın


yolu kopyala
Varsayalım bir dosya veya klasörünüz var ve bunun Windowstaki yeri (Konumu) size lazım bunu normalde sağ tıklayıp özellikler der ve Konum kısmını kopyalayarak hallederiz yada kestirmeden adresi direkt


kopyalamak istiyorsanız dosya veya klasöre sağ tıklayıp Yol olarak Kopyala özelliğini kullanabilirsiniz. Eğer eski bir Windows sürümü kullanıyorsanız bu özellik sizde görünmeyebilir.

Yol olarak Kopyala

Bu durumda klasör veya dosyaya sağ tıklamadan önce Shift tuşuna basmanız gerekecektir, böylece daha önce aktif olmayan yeni bir menü belirecek ve burada Yol olarak kopyala özelliği yeralacaktır.

Shift tuşu ile yol olarak kopyala

Yol olarak kopyalama işlemini dilerseniz sağ tuşunuza ekleyebilirsiniz - Burada. Hem bu sayede birden fazla klasör seçip hepsinin yolunu kopyalayabilirisniz, gel gelelim gerek buradaki anlatım gerekse sağ tuş ile Yolu kopyala özelliği uygulandığında Kopyalanan yol çift tırnak arasında yeralmaktadır.

Kopyalanan yol çift tırnak

Bu durumdan kaçınmak için NirCmd nin sunduğu küçük araçtan faydalanabilirsiniz. Buradaki konu anlatımında sağ tuşta yeralan Gönder menüsü aracılığı ile Kopyalanan yolların tırnak işareti arasında yeralmaması nasıl sağlanır konusuna açıklık getirilmişti.

31 Ağustos 2012 Tarihli başlık güncellendi


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for gürkan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha