Slayt gösterim süresini 1 dk dan düşük ayarlayın


Duvar kağıdı Slayt gösterim süresini 1 dk dan az olsun
Masaüstü duvar kağıtlarının otomatik olarak değişmesini sağlayan Slayt Gösterisi özelliğine ulaşmak için sol alt köşedeki Windows ikonuna tıklayın ve açılan yerden Ayarları seçtikten sonra - Kişiselleştirme


kısmına tıklayın , sol tarafta bulunan menülerden Arkaplan linkine tıkladığınızda , karşınıza Arka plan ayarlarının yeraldığı bir pencere açılacaktır. Ayrı yere daha hızlı ulaşabilmek için çalıştır penceresinden aşağıdaki komutu vermeniz yeterlidir.

control /name Microsoft.Personalization /page pageWallpaper

Komutu uyguladığınızda Arkaplan penceresi açılacaktır buradaki ilk aşağı açılır menüden Slayt Gösterisi kısmını seçtikten sonra "Gözat" butonu ile Duvar kağıtlarınızın bulunduğu Klasörü gösterirseniz masaüstü duvar kağıtlarınız , resim değiştirme aralığı aşağı açılır menüsünde belirttiğiniz süre sonunda otomatik olarak değişecektir.

Slayt resim değiştirme aralığı

Dikkat ettiyseniz Microsoftun kullanıcıya sunduğu resim değiştirme süresi 1 dk dan başlıyor. Youtube de bir takipçimiz Eski windows sürümlerinde Slayt gösterisinin 1 Dk dan daha düşük bir süreye ayarlanabildiğini Ama windows 10 için nasıl yapıldığını bulamadığını yazınca bu başlık ortaya çıktı. Evet 1 Dk nın altındaki bir sürede de duvar kağıdı değişikliği gerçekleştirilebilir. Bunun için tek yapılması gereken şey Registry de bir anahtar değerini editlemektir.

Duvar kağıdı Slayt gösterisi süresi 1 dk nın altında olsun

Slayt gösterisi için kullanıcı bir ayar yaptığında bu ayar aşağıdaki registry de saklanır.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Personalization\Desktop Slideshow

Bu anahtarda sağ tarafta yeralan "Interval" REG_DWORD değerine çift tıklayıp Ondalık kısmını seçerseniz Milisaniye cinsinden duvar kağıdının değişme süresini görürsünüz. Eğer 10 sn de bir duvar kağıdınızın değişmesini istiyorsanız bu değeri 10.000 (Onbin) yapmanız yeterlidir. Ayar hemen devreye girecek ve Masaüstü duvar kağıdınız her 10 sn de bir yenilenecektir.

Registryde Slayt gösteri süresi

Elbetteki registry editlemek biraz tecrübe istediğinden üstteki gibi süreyi her değiştirmek istediğinizde tek tek anahtarları tıklayıp değeri değiştirmeniz pratik olmayacaktır bu sebepledirki sizler için bir script kodladık , Eğer Duvar kağıdı slayt süresini Saniye cinsinden kendiniz belirlemek isterseniz , sayfa sonundaki script işinizi kolaylaştıracaktır. İndirdikten sonra zipten çıkartın ve çalıştırın. karşınıza aşağıdaki gibi bir arayüz gelecektir.

Slayt Gösteri süresi 1 Dk nın altında olsun

Açılan boşluğa Saniye cinsinden Duvar kağıtlarınızın değişmesini istediğiniz süreyi girin ve Tamam butonuna basın. Ayarlar hemen etkili olacaktır. Script size Microsoftun sunmadığı sürelerde duvar kağıdı değişikliği imkanı vermektedir.

- Masaüstü duvar kağıdınız otomatik olarak değişsin Burada

- Duvar kağıdını değiştirmeyi önleme Burada

- Duvar kağıdımızın bulunduğu klasörü açalım Burada

- Sağ tuşa Duvar kağıdı konumunu aç kısayolu Burada

- Windows 10 duvar kağıtları nerededir Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada

- Son kullanılan duvar kağıdı resim hafızasını silelim Burada

- Tema dosyalarını kurmadan duvar kağıtlarını alalım Burada

- Bir tıkla Duvar kağıdı değiştirmeyi engelleyin Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha