Android Google chromede araç çubuğunu alta alalım


Chromede araç çubuğunu alta alalım
Android in geliştiricisi Google dir bu sebepledirki tüm Android sürümlerinde varsayılan tarayıcı olarak Google Chrome gelir. Elbette farklı tarayıcıları da kurup kullananlar vardır. Eğer Web sitelerine göz

atmak için Google Android akıllı telefonunuzda Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız, varsayılan araç çubuğunun Tarayıcının üst kısımda yeraldığını farketmişsinizdir yani Chrome'u açtığınızda varsayılan olarak, çeşitli seçeneklere ve ayarlara erişmek için Ana Sayfa düğmesini, adres çubuğunu, yeni sekme düğmesini ve Diğer (3-nokta) menüsünü içeren araç çubuğuna telefonun üst kısmında yeralan saatin hemen altından erişirsiniz.

Google chrome araç çubuğu

Aşağıdaki yazımızda verilen ipucu sayesinde üst kısımda yeralan bu araç çubuğunu sayfanın alt kısmına taşıyabilirsiniz.Önceleri Chrome Duplex ve Chrome Home olarak bilinen bu gizli özelliğe "Chrome Duet" veya "Bölünmüş Araç Çubuğu" denir. Bu ipucunu uyguladığınızda, standart araç çubuğunu ve tüm düğmeleri aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Chrome'da alt kısma taşımış olacaksınız.

google chrome araç çubuğu dipte

Araç çubuğunu aşağıya aldığınızda üzerinde şu düğmeler yeralacaktır : Giriş, Paylaş, Ara, Sekmeler ve Diğer menü. Böylece yeni alt araç çubuğunda 2 ekstra düğme (Paylaş ve Ara) yeralmış olacaktır.

Chrome Duet Özelliği nasıl etkinleştirilir

1. Chrome'u açın ve adres çubuğuna "chrome://flags" yazın

chrome://flags

Ardından Git üzerine dokunun. deneysel özelliklerin yeraldığı sayfa açılacaktır.

2. Üst kısım da yeralan arama boşluğuna "duet" yazın aşağıdaki gibi iki farklı sonuç bulacaktır bunlar ; "Chrome Duet" ve "Chrome Duet Labels" ben her ikisinide "Enabled" konuma aldım

Chrome Duet enabled

Ayarların etkili olması için hemen sağ köşede "Relaunch Now" butonu belirecektir buraya tıkladığınızda Android Google chrome yeniden başlayacaktır. Eğer Google chrome yeniden başladığında Google chrome araç çubuğu alt kısımda yeralmaya başlamadıysa bu durumda Ayarlar - Uygulama ve bildirimler - Google Chrome kısmına tıklayıp "Durdurmaya Zorla" butonuna tıklayın ve Google chromeyi yeniden başlatın.

Chrome Duet aktif et

Böylece Araç çubuklarının dip kısımda konumlandığına şahit olacaksınız.

Google chrome araç çubukları altta

NOT: Eğer ilerde Araç çubuklarını eski yerlerine geri almak isterseniz Chrome Duet ayarlarının her ikisinide varsayılan şekilde ayarlamanız yeterlidir.

Güncelleme 08.02.2020 - Google chrome nin en yeni sürümlerinde "Duet Labels" yerine "Duet-Tabstrip Integration" u enable etmeniz gerekiyor , Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra Uygulama ve bildirimlere gidip Durmaya zorla butonuna tıklayıp yeniden başlatın.

duet strip integration

- Hangi Android Uygulamaları pilinizi tüketiyor Burada

- Android telefonda kronometre nasıl çalıştırılır Burada

- Android telefonda internet bağlantısı kopuyor Burada

- Android telefonda saat kayboldu Burada

- Akıllı telefonun kablosuz hotspotu çalışmıyor Burada

- Android telefonda IP nasıl değiştirilir Burada


14 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha