Net framework 3.5 hatası 0x800F0906 ve 0x800F081F


Net framework 3.5 yükleyememe hatası
Eğer Windows 8 veya 8.1 kullanıyorsanız ve Netframework sürümü 3.5 u default olarak seçili gelmediyse buna ihtiyaç duyan bir programı yüklemeye kalktığınızda ; Windows gereken dosyaları indirmek için


internete bağlanamadı. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olduktan sonra yeniden denemek için Yeniden deneyi tıklatın gibi abuk bir hata alıyor ve neyaptınızssa çare olmuyorsa bu yazımızdakileri uyguladıktan sonra sorununuz çözülecektir.

netframework hatası

Öncelikle şunu belirtmeliyimki hem online hemde offline yükleme yöntenlerinde muhtemelen aynı hatayı alacaksınz o nedenle yükleme yöntemini değiştirmek kar etmeyecektir.

1. Microsoftun önerisi : Windows DVD mizi (ISO) muzu kullanarak bir komut yardımı ile Netframework u etkinleştirmeye çalışacağız , varsa DVD nizi yoksa sanal bir sürücü ile ISO dosyanızı kullanınız (Ayrıntılar)

a) Cmd yi admin yetkilerinde çalıştıralım ve aşağıdaki komutu verelim (kopyala - yapıştır yapın)

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:E:\sources\sxs /LimitAccess

Not: Üstteki komutta E: benim sürücü harfimdir kodu sizdekine göre düzenleyiniz.

b) Sonucunda eğer aşağıdaki gibi "The opretion completed succefully" mesajı alırsanız sorun yoktur ve muhtemelen Netframework 3.5 akltif olmuştur

framework hatasi

ama eğer bunda da birşekilde hata alırsanız birsonraki adımı deneyiniz

2. Bu hata ile karşılaşıp Microsoft önerisi ile de çözüme ulaşamayanlar herzaman olduğu gibi deneme yanılma yöntemleri ile sorunlarına çare ararlarken birileri şunu farketmişki bu hataya neden olan asıl şey microsoftun yine kendisi , şöyleki Microsoft un Netframework için çıkardığı son güncellemelerden ikisi buna neden olmaktadır :
KB2966826
KB2966828
Eğer Bu yamalar sizdede mevcut ise yapılacak şey: Yüklü güncellemeler kısmından bu iki güncellemeyi kaldırmak ve sonrada Netframework 3.5 u tekrar yüklemeye çalışmaktır

Sorunlu guncellemeler

Muhtemelen bu iki güncellemeyi kaldırdıktan sonra Netframework 3.5 hatasız yüklenecektir , sonrasında üstte uninstall ettiğiniz her iki güncellemeyi de tekrar kurabilirsiniz.


16 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Emre
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for kaan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha