Registry dosyalarını onay almadan çalıştırın


Onaysız registry kaydı çalıştır
Sitemizde verdiğimiz birçok ipucu registry ayarı içeriyor çünkü çoğu ayar registryden yapılıyor , bazen bir registry verisini başka bir script dili ile yazılmış bir dosya üzerinden çalıştırmamız icabedebilir


ayrıntılar için Bakınız en çok kullanılan yöntemlerden biriside bir .bat scriptinden çağrılan .reg dosyasıdır , gel gelelim herhangi bir bat dosyası ile diyelimki açılışta otomatik olarak bir registry değerini değiştireceksiniz veya ekleyeceksiniz .reg dosyası çalışır çalışmaz bir uyarı penceresi çıkartır ve kullanıcıdan onay bekler , Onay verilmezsse çalışmaz.

Registry onay istiyor

Bat dosyası ile onaysız registry kaydı çalıştırın

Haliyle Eğer bir serverde veya Kişisel Bilgisyarda otomatik işlem yaptırılacaksa başında olunmadığı zaman ilgili registry girdisi eklenmeyecektir , bir .reg dosyasını onay ekranı olmadan çalıştırmak için /s parametresi kullanılmalıdır. (/S : Silent)

REGEDIT /S <path>\tweak.reg

veya

Reg import tweak.reg

Reg import için Bakınız. Bir örnek uygulama yaparsak , Sordum.reg dosyasını registry onayı almadan çalıştırmak için aşağıdaki kodu kullanabiliriz , Lütfen dikkat UAC (Kullanıcı hesabı denetimi) açıksa buna ilişkin uyarı verecektir.

Kullanıcı hesabı denetimi

Fakat bir üstteki resimdeki gibi Kayıt defteri düzenleyicisi ile ilgili bir uyarı vermeyecektir.

@echo off
regedit /s Sordum.reg
Exit

Üstteki kodlar hernekadar Xp gibi eski sistemlerde sorunsuz çalışsada daha üst Windowslarda sıkıntı çıkartabileceğinden , eğer kodlar sizde regsitry değerini eklemiyorsa birde aşağıdaki şekilde deneyiniz.

@echo off
SET myPath="%CD%\Sordum.reg"
regedit /s %myPath%
Exit

Üstteki kod ile sorun yaşama ihtimaliniz daha düşüktür /S parametresi ile sessiz kurulum yaptırmış oluyoruz , bu kodları Bir not defterine yapıştırın ve dosya farklı kaydet kısmını seçin. Açılan pencerede dosyaya herhangi bir isim verin (dosya ismini istediğiniz şekilde düzenleyin) ve uzantısı .bat olarak kaydedip çalıştırın.

VBscript dosyası ile Onaysız registry kaydı çalıştırın

Benim Uyarısız registry kaydı çalıştırmak için tercih ettiğim yöntem , bir Vbscript üzerinden bu işlemi yapmaktır. Bunun için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

Dim oShell
Set oShell = WScript.CreateObject ("WScript.Shell")
oShell.run "cmd /c regedit /s C:\Sordum.reg" , 0 , True
Set oShell = Nothing

Elbette "C:\Sordum.reg" yerine sizin registry dosya isminiz ve yolunu tanımlamanız gerekir. Eğer UAC (Kullanıcı hesabı denetimi) uyarısını da aşmak istiyorsanız zamanlanmış görevlerden veya bu konudaki birkaç yazılımdan faydalanabilirsiniz Burada . Elbette bir registry dosyasını bat , vbs veya Au3 dosyasına çevirebilirsiniz.

Reg converter kullanımı

Konunun ayrıntılarını Buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

18 Şubat 2016 Tarihli başlık güncellendi


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Tarık
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for bedrettin
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Teşekkür ederim
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for ferit
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for Caner

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha