Microsoft EDGE de favorileri dışa aktaralım


Microsoft EDGE de favorileri dışa aktaralım
Microsoft , EDGE tarayıcısını kullandırtmak için kullanıcıları oldukça zorluyor mesela Kullanıcılar varsayılan tarayıcıyı değiştirmeye kalktıklarında EDGE yi denemelerini öneriyor , kullanıcı Cortana da bir arama

yapsa sonuç EDGE tarayıcısında açılıyor , aramalar varsayılan olarak Google yerine Bing te yapılıyor , Kullanıcıların bu konudaki şikayetleri gözardı edildi fakat kullanıcıyı birşeye zorlamak sadece kısa vadede getiri sağlar uzun vadede kesinlikle bir fayda sağlamaz.

Eğer Microsoft EDGE yi denediniz ve beğenmedinizsse muhtemelen eski tarayıcınıza dönmek istersiniz bunu yaparkende Favorilerinizi (yer imi , yer işareti , sık kullanılanlar) dışa aktarıp eski tarayıcınızda kullanmak istersiniz fakat EDGE tarayıcısını biraz kurcaladığınızda favorileri dışa aktar özelliğini göremeyebilirsiniz , çünkü Microsoft bunu gizlemiştir (Basit oyunlar), halbuki Microsoft EDGE de Favorileri dışa aktar özelliği mevcuttur.

Microsoft EDGE yer imlerini dışa aktaralım

1. Microsoft EDGE tarayıcını açalım ve sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayıp ayarlar diyelim

EDGE ayarlar

2. Kaydırma çubuğunu biraz aşağıya kaydırdığımızda "Başka bir tarayıcıdan al" butonunu göreceğiz buna tıklayalım. İlk başta Sanki ters bir işlem yapıyormuşuz gibi düşünebilirsiniz , Microsoft dışa aktarma özelliğini buranın altına gizlemiş

EDGE başka tarayıcıdan al özelliği

3. Açılan sayfada en dipte "Dosyaya dışa aktar" diye Bozuk bir Türkçe ile yazılmış butonu gördüğümüzde buna tıklayalım

Microsoft Edge favorileri dışa aktar

4. Bize nereye kaydetmek istediğimizi soran bir ekran açılacaktır , kaydedeceğimiz yeri belirleyip favorilerimizi kaydedelim.

Microsoft EDGE favorileri kaydet

Bu tarz Amiyane tabirle ucuz numaralar ile Kullanıcıyı EDGE yi terketmekten vazgeçireceğini sanan zihniyetlerin kendilerini nekadar zavallı duruma düşürdüklerini görüyorsunuz. Aslında Objektif olmak gerekirse insanların midelerini bulandıran bu tarz ucuz numaralar yapılmasa belkide EDGE nin kullanım oranı çok daha fazla olurdu sebepleri ise ; Microsoft EDGE nin bazı özelliklerinin diğer hiçbir tarayıcıda olmaması mesela - EDGE yi Apple events ler için kullanabilirsiniz, Windows platformunda Netflix i 1080p de izlemeye olanak veren tek tarayıcıdır , Creators Update den sonra ePub dosyalarını görüntülemeye izin veren tek modern tarayıcıdır ... gel gelelim kullanıcıyı illada bunu kullanmaya zorlamak kesinlikle Ters tepecektir.


11 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha