Bu bilgisayar altına ağ bağlantıları ikonu ekleyin


Bu bilgisayar altına ağ bağlantıları ikonu ekleyin
Teknik servislerin en çok kullandığı yerlerden biri Ağ bağlantılarıdır. Kablolu , Kablosuz ve Bluetooth bağlantılarının hepsi Ağ bağlatıları kısmında yeralır herhangi bir bağlantı sorunu olduğunda

hemen bu kısımdan kontrollerin yapılması gerekirse DNS değişikliği statik ip ataması hertürlü işlemi yapabilmek için Ağ bağlantılarına erişilmesi gerekir.Windows 10 da genelde aramaya ağ bağlantıları yazıp çıkan ikona tıkladığınızda ağ bağlantılarına ulaşabilirsiniz ve bu yöntem en kolay ulaşım yöntemlerinden biridir , çalıştıra aşağıdaki kodlardan birini yazarak ta ağ bağlantılarına zahmetsizce erişmek mümkündür.

ncpa.cpl
explorer.exe ::{7007ACC7-3202-11D1-AAD2-00805FC1270E}
shell:::{992CFFA0-F557-101A-88EC-00DD010CCC48}

veya ağ bağlantıları kısayolunu masaüstünüzde oluşturup buraya tıklayıp ağ bağlantılarına ulaşabilirsiniz. Daha önceki makalelerimizden birkaçında bu yöntemlerin hepsini açıklamıştık bugün daha farklı şekilde Ağ bağlantılarına ulaşacağız. Bunu yaparkende Dosya gezginine tıkladığımızda açılacak olan ekrana ağ bağlantılarını ekleyeceğiz.

Ağ bağlantılarını Bu bilgisayar altına ekleyin

Normalde Dosya gezginine tıkladıktan sonra açılan ekranda bulunan Bu bilgisayar ikonuna tıklarsanız yada çalıştır penceresinden aşağıdaki kodu uygularsanız

shell:mycomputerfolder

karşınıza dizinlerin yeraldığı aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

Bu bilgisayar klasörü

İşte bu alana Ağ bağlantıları ikonunu eklememiz mümkün , bir komut veya kısayol kullanmadan yada arama kutusuna Ağ bağlantıları kelimelerini yazmadan farklı bir şekilde ağ bağlantılarına ulaşabilirsiniz. Bunun için Registry yi kullanacağız , aşağıdaki anahtara gidin

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace

ve "NameSpace" anahtarı altında bir Alt anahtarı oluşturup ismine de "{992CFFA0-F557-101A-88EC-00DD010CCC48}" değerini girin. Böylece aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacaktır.

Bu bilgisayar altına ağ bağlantıları kısayolu

Ardından Dosya gezgini üzerinden Bu bilgisayar kısmına tıklayın ve karşınıza disklerle birlikte Ağ bağlantıları ikonunun gelmiş olması gerekir. Artık Ağ bağlantılarına ulaşmak istediğinizde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu bilgisayar altında ağ bağlantı kısayolu

Sizleri registry ile uğraştırmamak için herzaman olduğu gibi bir script kodladık. Sayfa sonundan edineceğiniz dosyayı zipten çıkartın , şifresi : sordum , "Ag_baglantilari" klasörünün içerisinde "Network_ikonu_ekle.vbs" dosyası bulunur buna çift tıkladığınızda Bu bilgisayar altına ağ bağlantıları eklemiştir diyen bir mesaj penceresi belirecektir buna tamam dediğinizde otomatik olarak Bu bilgisayar klasörü açılacaktır.

Vbs ile ağ bağlantıları ikonu ekle

Aynı scripti birdaha çalıştırırsanız bu sefer Bu bilgisayar altına eklediği Ağ bağlantıları ikonunu kaldıracak ve Bu bilgisayar altında yeralan Ağ bağlantıları ikonu kaldırıldı diyen bir bilgilendirme penceresi çıkartacaktır. Aşağıdaki script windowsun bütün sürümlerinde çalışmaktadır.

- Ağ bağlantılarını açmada en kolay yöntem Burada

- Yerel Ağ bağlantımızın ip adresini bulalım Burada

- Kablosuz ağ bağlantımızı kolayca kapatıp açalım Burada

- Görev çubuğundan ağ bağlantılarını yönetelim Burada

- Bir tıkla internetinizi kapatın Burada

- WMIC komutları ile Ağ bağlantılarından birini kapatmak Burada

- Windows 10 da Ağ profilini Ortak veya özel yapmak Burada

- Windows 10 da Kablosuz ağ güvenlik türünü bulalım Burada

- İnternet Erişimi Ağ simgesi kayboldu Burada

- Yerel ağ bağlantı özelliklerini zahmetsizce açmak Burada


8 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha