Youtubede Yüz Bulanıklaştırma efekti uygulayalım


Youtubede Yüz Bulanıklaştırma efekti
Herhangi bir Gmail hesabınız varsa buna bağlı bir Youtube hesabınızda vardır ve cep telefonunuzla çektiğiniz bir videoyu internet ortamına yüklemek için ihtiyacınız olan tek şeyde budur. Gmail hesabına

giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki noktalı kare ikonuna tıklayıp buradan youtube hesabını seçmek ve giriş yapmak , sonrasında videoyu yükleyebilirsiniz . Az kişi tarafından bilinsede Youtubede Bulanıklaştırma efektleri diye bir özellik vardır , bu özellik sayesinde videodaki herhangi bir yüzü tüm video süresince bulanıklaştırabiliyoruz , yüzünün görünmesini istemediğimiz ama videoda bulunan bir kişinin yüzünü kolayca bulanıklaştırmak istediğimizde oldukça pratik bir özelliktir.

1. Youtube kanalımızda Videolar kısmına tıklayalım ve yüz bulanıklaştırma efekti uygulayacağımız videoyunun hemen sağında bulunan düzenle butonuna tıklayalım (1)

Youtubede video düzenleme

2. Bir sonraki ekranda videonun hemen üst kısmında "Görüntü iyileştirme" (2) diye bir özellik göreceğiz buraya tıklayalım

Youtube görüntü iyileştirme özelliği

3. Açılan ekranda Hızlı düzenlemeler başlığı altında Videoyu editlemek için bazı araçların yeraldığını görebiliriz mesela ; Dolgu ışığı , doygunluk , kontrast , renk sıcaklığı . Bu araçlar videonun parlaklığını rengini ayarlamamıza yardımcı olacaktır , Filitreler başlığı altında çeşitli efektler yeralmaktadır , fakat bizi asıl ilgilendiren kısım Bulanıklaştırma efektleridir.(3)

4. Youtubede bulanıklaştırma efektleri efektleri iki adettir ;

a. Yüzleri bulanıklaştır : Videoda görünen kişilerin yüzlerini bulanıklaştırır
b. Özel bulanıklaştırma : Videoda bulanıklaştırılacak ve izlenecek alanları biz seçeriz

Youtubede bulanıklaştırma efektleri

Yüzleri bulanıklaştır kısmının hemen yanındaki düzenle butonuna tıkladığımızda youtube ilgili videoyu işleyecek ve karşımıza videoda yeralan yüzleri sıralayacaktır bunlardan bulanıklaştırmak istediğimizi seçelim (4) ve sağ alttaki kaydet butonuna tıklayalım (5)

Youtubede yüz bulanıklaştı

Sonuç olarak youtube , video süresi boyunca seçilen yüzü bulanık olarak gösterecektir , açıkçası Youtubenin videodaki yüzleri tespit etmesi ve bir tıkla seçtiğimiz yüzü başka bir işleme gerek olmadan tüm video bayunca bulanıklaştırması oldukça etkileyici bir özellik bu özellik birçok video editleme yazılımında veya online araçlarda bulunmuyor.


9 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Funda
  3. Avatar for tubidy müzik indir
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for Tubidy
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Akhan
  8. Avatar for Velociraptor
  9. Avatar for Faruk

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha