Kullanılabilir Wi-Fi bağlantı listesini düzenleyin


Wi-Fi bağlantı listesini düzenle
Ekranın sağ alt köşesinde yeralan internet erişimi simgesine tıkladığınızda karşınıza gelen pencerede Wi-Fi ağlarını yönet ikonu yeralacaktır, buraya tıkladığınızda çevrenizde yeralan kablosuz ağları listeleyen


bir pencere belirecektir. Bazen bu liste okadar uzun olurki içerisinden bağlanacağınız ağı bulmanız için tek tek kontrol etmeniz gerekebilir veya Bir şirkette çalışanların sadece şirket ağına bağlanmasını ve çevredeki Cafe , pastane gibi halka açık ve güvensiz ağların çalışanların bilgisayarında görünmesini engellemek istiyor olabilirsiniz bu ve benzeri durumlar için Microsoft , Wi-Fi ağlarını Windows grafik kullanıcı arayüzü üzerinden gizlemenize izin vermez. Yönetici Komut İstemi'nde birkaç komut çalıştırmanız gerekir.

1. İstediğiniz Wi-Fi Bağlantılarını Beyaz Listeye Alın:

netsh wlan add filter permission=allow ssid="WIFI NAME" networktype=infrastructure

2. Yakınınızdaki Wi-Fi Bağlantılarını Kara Listeye Alın:

netsh wlan add filter permission=block ssid="WIFI NAME" networktype=infrastructure

Kullanabileceğiniz benzeri daha birçok komut var, fakat bu komutları akılda tutmak ve gerektiği zaman hemen kullanabilmek zordur bu nedenle sizler için Wi-Fi Filter Tool isminde ücretsiz ve Kurulumsuz (Portable) bir uygulama kodladık.

Wi-Fi Filter Tool nasıl kullanılır

1. Wi-Fi Filter Tool isimli uygulamayı sayfa sonundaki indirme linkinden edinin zipten çıkartın ardından sisteminize uygun sürümünü (x64 veya x86) çift tıklayıp çalıştırın.

2. Listede görünmesini istemediğiniz Kablosuz ağ ismini üstteki boluğa yazabileceğiniz gibi aşağı açılır menüden de seçebilirsiniz. Aşağı açılır menüde yeralan kablosuz ağlar sadece bir Wi-Fi ağına bağlıysanız aktif olacaktır.

wi-fi filter tool aşağı açılır menü

Arayüzdeki Artı butonu ile listeye ekleyeceğiniz kablosuz ağlar , Wi-Fi bağlantıları listesinden kaldırılacaktır.

Wi-Fi Listesi

3. Sol alttaki Beyaz Listeyi etkinleştir kutusunu işaretlerseniz, yalnızca listede izin verilen kablosuz ağlar görünür hale gelecektir.

wi-fi filter tool beyaz liste

Komşu kablosuz ağların olmadığı temiz bir liste aşağıdaki resimde gösterilmektedir.

wi-fi listesi temizlendi

Listenin her seferinde yeniden düzenlenmesini önlemek için Dosya menüsünden "Ayarlarınızı kaydedin" seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha sonra gerekirse Liste yedeğini geri yükle özelliği kaydettiğiniz ayarlarınızı kolayca geri getirebilirsiniz.

wi-fi filter tool ayarları kaydet

Wi-Fi hizmetinin yeniden başlatılması gibi diğer özellikler de yazılımın farklı menülerinde mevcuttur.

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7, Windows Vista , Windows Xp (32 \ 64-bit)

- Kablosuz ağ bağlantımızı kolayca kapatıp açalım Burada

- Windows kablosuz ağı (wi-fi) unutsun Burada

- Unutulan Kablosuz ağ şifresini programsız bulun Burada

- Bir tıkla kablosuz ağ (Wi-fi) şifresini görüntüleyin Burada


13 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha