Google Chrome eski arayüzüne dönelim


Google Chrome eski arayüzüne dönelim
Googel chrome bugün itibarı ile yeni sürüm olan 69 u indirime sundu , eğer google chrome tarayıcım güncelmi diye bakacak olursanız ; sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın aşağı açılır menüden yardım kısmını


seçin ve son olarak ta "Google Chrome Hakkında" kısmına tıklayın eğer tarayıcınız güncel değilse otomatik olarak güncellenecektir. Yeni sürümde varsayılan olarak "Material Design" denilen ovalleştirilmiş bir Kullanıcı Arayüzü bulunuyor. Aşağıdaki resimde sekmelere , adres barına ve fareyi favorilerden herhangi birinin üstüne götürdüğümüzde aldığı şekle dikkat ediniz.

Chrome material design

Material Design, Google Android’in 2014 yazında duyurduğu yeni işletim sistemi için tasarlanmış bir tasarım dilidir , esas olarak dokunmatik tabanlı mobil uygulama tasarımına odaklanmış olsa da, web tasarımındada kullanılabilir. Dikdörtgen çubuklar veya dairesel düğmeler gibi katmanlı malzeme nesnelerinden oluşturulur ve İçerik (metin, görüntü, video) materyal üzerine düz olarak yerleştirilir. Açıkçası Alışkanlıktanmıdır neden bilemiyorum ben bu arayüze pekte ısınamadım. Eski klasik arayüz çok daha sade ve kullanışlı duruyordu. Aşağıda eski Chrome arayüzünü görüyorsunuz.

Chrome klasik arayüzü

Eğer Google chrome tarayıcısının bu yeni görünümünden memnun değilseniz eski arayüze dönebilirsiniz. Bu yazımızda birkaç adımda bunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi açıklamaya çalışacağız

1. Chrome adres barına aşağıdaki komutu yapıştıralım ve Enter tuşuna basalım

chrome://flags/#top-chrome-md

2. Karşımıza gelecek ekranda üst kısımda fosforlu sarı ile işaretlenmiş şekilde "UI Layout for the browser's top chrome" başlığı gelecektir bunun sağ tarafında aşağı açılır bir menü vardır bu menüde yeralan seçenekler arasından Normal olanını seçersek eski alışık olduğumuz Google chrome kullanıcı arayüzüne geri dönmüş oluruz.

Chromede eski arayüze geçiş

3. Biz bu seçimi yaptıktan sonra sağ altta "Relaunch Now" isminde bir buton belirecektir buna tııklayıp chrome tarayıcısını yeniden başlatalım , işlem bukadar , eğer diğer seçeneklerin arayüz tasarımını nasıl etkilediğini test etmek isterseniz tek tek deneyiniz.Bu arada şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum , eğer sürüm 68 de iseniz ve 69 a yükseltmeden yeni arayüzü test etmek istiyorsanız yine aynı komutla ilgili yerden En son arayüzü seçebilirsiniz.

- Google Chromede eski ayarlar arayüzüne geri dönmek Burada

- Bu bilgisayar Chrome güncellemelerini almayı durduracak Burada

- Chrome de yanlışlıkla kapatılan pencereyi tekrar açalım Burada

- Google chromede siyah ekran sorunu Burada

- Chromede Pencere içinde Pencere özelliği Burada

- Google Chrome şifrelerini dışa veya içe aktaralım Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Recep
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Kaan doğu
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Ertan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha