Google Androidler için veri tasarrufu uygulaması sundu


Mobil veri tasarruf uygulaması
Dün internet hatlarında bakım olduğu için 11 saat internetim kesikti arasıra cep telefonumun internetini kullanarak laptopumdan emaillerimi kontrol etmek amacıyla internete bağlandım gel gelelim her bir

bağlantıdan sonra mobil veri kotamdan nekadar gittiğini öğrenmek için *159# yi tuşlayıp sorgu çalıştırdım ve SMS olarak kotamı gözlem altında tuttum , çünkü cep telefonumda 150 MB civarı kotam vardı eğer bir youtube videosu açsam bu kota gidecek ve anında 7-8 TL ek ücret ödemek zorunda kalacaktım, sanıyorumki benzeri durumlar hepinizin başına gelmiştir Cep telefonlarımızda Anlık Mobil veri kullanımını gözlem altında tutmamız oldukça önemlidir.

Google mobil veri kullanımının herkes için önemini bildiğinden , bu senenin başlarında Datally ismindeki uygulamasının Beta sürümünü sunmuştu ve kullanıcıların bu uygulama sayesinde %30 mobil veri tasarrufu sağlayacaklarını iddia etmişti , Android 5.0 veya üstü sistemlerde çalışabilen uygulama bir veri kontrol ve analiz uygulamasıdır , mobil verilerimizi hangi uygulamalar eritiyor , saatlik , günlük , haftalık ve aylık olarak mobil veri kullanımımız nedir gibi sorulara net cevaplar bulmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir Andorid uygulamasıdır. Gelelim kullanımına

1. Google Play storeye gidip Buradaki linkten Datally yi telefonumuza indirelim. Sadece Android 5.0 veya üstü cihazlara kurulum izni olacağını belirtmek isterim.

2. Kurulum tamamlandıktan sonra ilk olarak Datally kısa yoluna dokunalım. Datally açılacak ve gelen ekranda "Continue” butonuna dokunalım. Ve Datally uygulamasının izin isteklerine onay verelim.Sonra "Open usage Accces” butonuna dokunalım

datally kurulum

3. Kullanım erişimine sahip uygulama penceresi açılacaktır. Burada “ Datally” kapalı olarak göreceksiniz. Datally 'e dokunalım ve karşılığındaki anahtarı açık konuma getirelim.

datally kullanım erişimi

Datally kurulumuna devam ediyoruz. Karşımıza gelen "No Thanks" butonlarına dokunarak tamamlayalım sonrasında Set up Data Saver Butonuna dokunalım. Trafiği kontrol etmek ve VPN açmak için izin vermemiz gerekiyor .

datally arayüzü

4.  Allow’ a dokunalım. Ve ufak bir izin bağlantı isteği penceresi açılacak " Datally’nin ağ trafiği izlemesine izin veren bir VPN bağlantısı ayarlamak istediğine dair.  tamam’a dokunup bu ekranı da geçelim..

datally bağlanti isteği izni

5 – Data Saver on kilit ekranı ile karşılaşacaksınız. Ve üst bildirimlerde de anahtar ikonunun aktif olduğunu göreceksiniz. Anahtar ikonu aktif iken webde gezinti sırasınsa Datally balonunu sağ tarafta göreceksiniz. İndirdiğiniz her sayfanın kaç kb olduğunu görüntüleyebilecek ve az paketinizi kaldığında hesabınızı yapabileceksiniz. Aynı zamanda örneğin whatsapp - line gibi uygulamaları kullanırkende ekranın kenarında bir baloncuk göreceksiniz ve data kullanımı kontrol edebileceksiniz.

datally ile anlık mobil veri ölçümü

6- Datally uygulamasının Ana ekranında iken data saver on ve off ayarı ile kolayca geçiş yapabilirsiniz. Data Saver off ( yani data saver kapalı bile olsa arka planda data kullanımını taramaya devam edeceğini unutmayın. Data Saver’ın açık olması sadece anlık olarak takibinizi kolaylaştırır. Ve Datally ugulamasının ana ekranında anlık veriyi yenilemek isterseniz parmağınızı yukardan aşağı doğru sürükleyip bırakın. Verilerin yenilendiğini göreceksiniz.

datally ile ücretsiz wifi bulma

7- Datally uygulamasının Ana ekranında Find Wi-Fi özelliğinide göreceksiniz. Kısaca bu özellikden de bahsedelim. Find Wİ-Fİ özelliği çevrede kullanabileceğiniz Wİ-Fi ağlarını tarar ve haritada size istediğiniz Wİ-Fi ağının yerini gösterir. Find Wİ-Fi’a dokunun. Konumunuzu bulması için izin isteyecektir, onaylayın. Çevrede Kullanabileceğiniz Wİ-Fi Ağlarının uzaklığını hemen göreceksiniz. Ve istediğiniz CaFe ve restorana gidip Wİ-Fi kullanımına geçebileceksiniz.


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha