Android telefonda Büyük boyutlu dosyaları bulun


Android te yeterli depolama alanı yok
Akıllı telefonların hafıza boyutları bilgisayarlar ile kıyaslandığında oldukça düşüktür bu sebepledirki düzenli olarak içerisindeki video ve resimlerin bilgisayara yedeklenmesi gerekir. Çoğu akıllı


telefon kullanıcısı cep telefonlarına internetten indirdikleri dosyaları veya çektikleri videoları silmeyi unuturlar , hatta çocukların ellerine verilen telefonlarda yanlışlıkla yapılan video kayıtları GB larca yer tutabilir buda hafızanın istem dışı dolmasına ve yeni çekilen fotoğrafların dahi saklanamamasına sebep olur , bu durumdaki bir telefon önce ; hafıza neredeyse dolu mesaj iletisi ardından da "yeterli Depolama Alanı yok" hata iletisi verecektir. Böylesi bir durumda ilk yapılması gerekli şey boyutu büyük dosyaların hangileri olduğuna gözatmaktır.

Android hata yeterli depolama alanı yok

Akıllı telefonlarda (Cep telefonu) en büyük boyutlu dosyalar nasıl bulunur

Aşağıdaki Anlatım Android PIE da yapılmış olup diğer sürümlerde de benzerdir. Büyük boyutlu dosyaları bir tıkla bulabilmeniz için Dosya yöneticisini açmanız gerekir bunu açmak için bendeki telefonda Ekranı yukarıya kaydırdıp yeni açılan pencerede Dosya Yöneticisi kısmına tıklıyorum

Android dosya yöneticisi

Açılan akranda "Kategoriler" kısmına dokunun ve kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırın ve "Büyük Boyutlu Dosyalar" kısmına tıklayın karşınıza Akılı telefonunuzdaki en büyük boyutlu dosyalar sıralanacaktır. Ben bu alanda yeralan dosyaları önceden sildiğim için örneklik bir tane bıraktım ki onunda boyutu büyük sayılmaz. Silmek istediğiniz büyük boyutlu dosyanın üzerine dokunun üst menüde çöp kovası ikonu belirecektir, Buraya tıkladığınızda ilgili büyük dosyayı / Dosyaları silebilirsiniz.

Android te büyük boyutlu dosyaları bul

Eğer üstteki işlemden sonra yeterince boş alan açılmadıysa ve telefonunuz destekliyorsa bir SD kart alıp depolama alanını arttırabilir ve resimlerin ve Videoların bir kısmını buraya taşıyabilirsiniz. Bunların yanında çeşitli temizlik uygulamalarını kullanabilir veya dahili depolama alanı için Yer aç özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar - Depolama kısmına dokunduktan sonra açılan ekranda Yer aç butonuna tıklayıp burada yeralan gereksiz bileşenleri silebilirsiniz.

Android te yer nasıl açılır

Akıllı telefonunuzun depolama alanı nekadar büyük olursa olsun eğer resim ve videolarınızı düzenli olarak Harici HDD veya başka bir yere aktarmıyor ve buralara yedeklemiyorsanız mutlaka dolacaktır.

- Android telefonda resim kalitesi bozuldu Burada

- Telefonun Bluetooth sürümü nasıl bulunur Burada

- WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android te Telefon numarası engeli nasıl kaldırılır Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Android Hesap makinası geçmişi nasıl temizlenir Burada

- Android Google chromede araç çubuğunu alta alalım Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Muhammet
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for sedat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha