Tüm .NET Framework sürümlerini kolayca kurun


aio runtimes ugulaması
Microsoft her ne kadar windows kurulumunu eski sürümlere göre kolay hale getirmiş olsada iş windows kurulumu ile bitmiyor mesela tanınmayan bir donanım sebebi ile sürücü araştırıyoruz yada dosya email ve

ayarlarımızı yedekleyip - Geri yüklemek için farklı yazılımlar kullanıyoruz. bazen kullanmak istediğimiz yazılımın çalışması için .Net Framework un mesela 2.0 sürümü gerekli olabiliyor. windows güncellemelerinde en uzun sürenleri genellikle ; .NET Framework, Java, DirectX, Flash Player, Shockwave Player, Silverlight gibi çalışma zamanı paketleridir bunlar isteğe bağlı birer yazılım olarak kabul edilmesine rağmen, çok sayıda hizmet veya yazılımın çalışması için gerekli olmaları sebebiyle bir zorunluluk haline gelmişlerdir. Bu paketlerin kurulumunu kolaylaştırmanın bir yolu, Windows yükleme diskine bunları entegre etmektir gel gelelim bu hem kurulumu yavaşlatır hemde uğraş gerektirir.

Eğer .NetFramework un herhangi bir sürümünü yada Visual c++ Runtimes kitaplıklarını yada java , silverlight gibi bileşenleri internet oratamında tek tek aramadan hepsini birarada bulup seçmeli kurulum yapmak istiyorsanız All in One Runtimes adında bir uygulama indirip kullanabilirsiniz. Yazılımı sayfa sonundaki linkten indirip sağ tıklayalım ve Engellemeyi kaldır kısmına tik koyup uygula ve tamam diyelim ve çalıştıralım ve sağ taraftaki pause butonuna basalım yoksa orada seçili bütün bileşenleri 30 sn sonra kurmaya başlayacaktır (Bana göre oldukça gereksiz bir zamanlayıcı)

aio runtimes

All in One Runtimes .NET Framework from sürüm 2.0 - 3.5.1 arası tüm sürümlerini ve DirectX, Visual C++ Runtimes, Adobe Flash Player, Adobe Shockwave Player, Silverlight... gibi bileşenleri de içermektedir. AIo nun güzel tarafı ; bilgisayarda zaten yüklü olan Runtimes ları tespit edip bunları ikinci defa kurmamaktadır. AIO Runtimes arabiriminde birkaç Almanca kelime fark etmişsinizdir fakat kurulan bileşenler dillerden bağımsızdır yani her dildeki sisteme rahatlıkla kurabilirsiniz , .NET Frameworks sürümlerinin almanca olması sadece eğer NET uygulaması bir hata iletisi verirse bunun almanca gösterileceği anlamına gelmektedir.

aio runtimes detay

Detailliert sekmesi id, yol, parametreler, açıklama ve ön koşullar gibi çalışma zamanları hakkında daha ayrıntılı bilgi gösterir ayrıca buradan kurulumdan belirli çalışma zamanı sürümlerini devre dışı bırakabilirsiniz mesela , Kurulum sekmesinde yalnızca Visual C ++ Runtimes'ı görüyorsunuz, ancak Detailliert sekmesine geçtiğinizde Visual C ++ 2005, 2008, 2010 ,2012 ve 2017 sürümlerinin x64 versionlarını ve uninstall opsiyonlarını da görebilmekteyiz. All in One Runtimes, çevrimdışı bir yükleyicidir ve İnternet bağlantısı olmadan içerdiği bileşenleri bilgisayarlara yükleme olanağı sunar

Desteklenen sistemler : Vista, 7, 8, 10 (x86 und x64)

AnasayfasıDownload


7 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha