Android telefonda Google chrome güncellenmiyor


Mobil chrome güncellenmiyor
Son yapılan istatistik çalışmalara göre , şu an işletim sistemi olarak dünyada en çok tercih edilen Android tir , ikinci olarak Windows gelmektedir. Bunun sebeplerinden belkide en başta geleni Android in mobil


cihazlar için tasarlanmış olması ve çoğu kişinin Akıllı telefonunun Android işletim sistemi kullanmasıdır. Aşağıdaki tabloda da bu açıkça görünmektedir. Kaynak

İşletim sistemi kullanım oranları tablosu

Elbetteki Mükemmel işletim sistemi yoktur. Android sürekli hata fixleri ve yeni sürümleri ile kendini geliştirsede bazen istenmeyen hatalara sebebiyet verebilmektedir , mesela Android Q sürümünde birkaç defadır. Google chrome nin güncellenemediğini farkettim. Güncelleniyor diyor ve takılıyor. Yaklaşık 10 gündür bu durum değişmeyince başladım çözüm aramaya ve bu yazının konusu ortaya çıktı. Bu sorunu çözümü iki farklı adımdan oluşmaktadır. sırası ile aşağıdakileri dikkatlice takip ederseniz Farklı android sürümlerinde de sorunun çözüldüğünü görebilirsiniz.

Android telefonda bazı uygulamalar güncellenmiyor sorununa çözüm

Aslında bu durum genellikle Google play store uygulamasının cachesinden kaynaklanmaktadır. Diyelimki Uygulamalar için güncelleme varmı kontrol edeceksiniz , Akıllı telefon ekranındaki play store uygulamasına tıklarsınız açılan ekranda sol üst köşedeki ızgara menüye tıklayıp , bir sonraki ekranda "Uygulamalarım ve oyunlarım" kısmına dokunup güncelleme varmı yokmu size bildirilecektir.

Android Google chrome güncellenmiyor

Bende Güncellemeler beklemede deyip öylece kalıyor. Güncelle butonlarına dokunmak hiçbir işe yaramıyor. Çözüm olarak ;

1. Ayarlar - Uygulama ve Bildirimler - Uygulama bilgileri kısmına gidip "Google Play Store" kısmına dokunun.

Android google Play store tamiri

2. Bir sonraki sayfada "Depolama alanı ve Önbellek" kısmını seçin ve son ekranda sırası ile "Önbelleği temizle" ve "Depolama alanını temizle" butonlarına dokunun.

Uygulama önbelleğini temizle

üstteki işlemleri Sırası ile hem "Google Play store" hemde "Google Play hizmetleri" için uygulayın. Ardından Google chrome sürüm numarasını kontrol edin . Bunun için Chrome yi açtıktan sonra Sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın , sonrasında "Yardım ve geri bildirim" kısmını seçin. Tekrar sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp "Sürüm Bilgisi" kımsına dokunun.

Gooogle chromeyi playstore den güncelle

Böylece Google chrome sürüm bilgisini öğreneceksiniz ardından aynı menüye geri dönüp "Google Playstore'de Görüntüle" ye dokunduğunuzda yeni açılacak ekranda güncelleme varsa zaten güncelle butonu aktif olacaktır ve buna dokunup Google chromeyi güncelleyebilirsiniz.

- Mobil chromede Gözatma verileri nasıl temizlenir Burada

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada

- Mobil chrome de sekmeler arasında geçiş Burada

- Android telefonda sayfaları çevrim dışı görüntüleme Burada

- Mobil Google chromede Anasayfa ayarı Burada

- Favori sitenizi Cep telefonu ana ekranına ekleyin Burada

- Androidte Google drive a otomatik yedeklemeyi kapatalım Burada

- Android telefonlarda pil çabuk bitiyor sorunu Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha