Android telefon istenen saatte açılsın veya kapansın


Android telefon istenen saate kapansın veya açılsın
Geceleri uyumadan önce telefonunu kapatırmısınız bilmiyorum , lakin sabahın 4 ünde yanlış bir aramayla uyanmak istemiyorsanız kapatmanızı tavsiye ederim . Aynı şekilde İşyerinde Cep telefonu kullanımının

yasak olduğunu varsayalım ve sizde kapatmayı unuttunuz bu durum işten kovulmanıza kadar varabilecek sıkıntılara sebep olabilecektir. Eğer Uyuma , uyanma , çalışma , spor ... gibi belirli eylemleri belirli saatlerde yapıyorsanız Telefonunuzun istediğiniz bir saate otomatik olarak kapanmasını veya açılmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz otomatik olarak kapansın veya açılsın

Telefonu açmayı unuttuğunuz mutlaka ki olmuştur oysa telefonunuzu sabah 8 de açılacak şekilde ayarlarsanız unutma derdinden kurtulursunuz yine üstte belirttiğim senaryodaki gibi telefonu kapatmayı unutup yattığınızda birilerinin sizi yanlışlıkla uykunuzun ortasında uynadırması gibi bir sorununuz hiç olmayacaktır bunu herhangi bir ek uygulama kulanmadan yapabilmek için aşağıdaki adımların izlenmesi yeterlidir. Aşağıdaki anlatım Android 9 PIE sürümü esas alınarak hazırlanmıştır.

1. Akıllı telefonun ana ekranındayken ayarlar kısmına tıklayalım

2. Ekranı aşağıya doğru kaydıralım ve Yardımcı programlar kısmına dokunalım

Android PIE yardımcı programlar

2. Açılan sayfada "Programlı güç Açma Kapatma" kısmına tıklayalım

Programlı güç açma veya kapatmak

Açılan sayfada iki ana ayar bulunuyor :

a. Açılma saatini ayarla
b. Kapanma saatini ayarla

Her ikisindede ayar aynı olduğu için ben örnek olarak Telefonun açılış saatini ayarlamayı anlatacağım.

Android telefon belirlediğimiz saate otomatik açılsın

1. Açılma saatini ayarla kısmındaki düğmeyi açık konuma getirdikten sonra , Açılma saatini ayarla kısmına dokunalım

2. karşımıza saat ayarı yapabileceğimiz bir ekran gelecektir. Mavi yuvarlağa dokunup saat kısmını ayarladıktan sonra parmağımızı çekelim , yuvarlak otomatik olarak dakika ayarı için konumlanacaktır aynı şekilde dakikayı ayarlayıp elimizi çekelim ve ekranın sağ alt köşesindeki tamam kısmına dokunalım.

3. Eğer bu şekilde ayarlamak zor geliyorsa ayar ekranının sol alt köşesindeki klavye ikonuna tıklayalım ve açılan ekrandaki rakamlara tıkladığımızda alt kısımda açılan rakamlar yardımı ile açılış / Kapanış saatini yazalım ve tamam deyip çıkalım

Telefon otomatik olarak açılsın veya kapansın

böylece telefonumuz kapalı bile olsa ayarladığımız saate kendiliğinden açılacaktır. kapanış saati zamanlaması da aynı yöntemle yapıldığından tekrar açıklamaya gerek görmüyorum. Yaptığım denemede Açılışta eğer şifre atamışsanız veya ekran kilidi atamışsanız telefon açılıp şifreyi girmenizi ve / veya kilit ekran şeklini çizmenizi beklemektedir. Kapanışta ise sorunsuz şekilde belirlenen saate kendiliğinden kapanış gerçekleşmektedir. Hiçbir ek uygulamaya gerek kalmadan telefonun açılış veya kapanışını bu şekilde zamanlayabilmemiz oldukça kullanışlı bir özellik diye düşünüyorum.

NOT: Özelliği Oreo veya Nougat ta kullanmak istiyorsanız Ayarlar - sistem veya Ayarlar - Gelişmiş altında "Zamanlanmış Güç açma ve kapama" seçeneğini aramanız gerekir.

- Android te Rahatsız etmeyin özelliği nasıl aktif edilir Burada

- Android Telefon ekranındaki üst menüyü düzenleyelim Burada

- Mobil chromede Gözatma verileri nasıl temizlenir Burada

- Bilgisayardan Sms gönderin veya alın Burada

- Android te Sim kilidi yada Pin kodu nasıl değiştirilir Burada


10 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Fatih
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for seron
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for seron
  9. Avatar for Velociraptor
  10. Avatar for Yelda Yüncü

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha