Android Uygulamalarını kolayca gizleyin


Android Uygulamalarını kolayca gizleyin
Akıllı telefonunuzda başkalarının görmesini istemediğiniz birkaç uygulama bulunabilir bunlar iddia yada şans oyunları uygulamaları olabileceği gibi şahsınıza özel uygulamalar da olabilir.Bu uygulamaların


,uygulama listesinde görünmemesi için uygulamaları gizleme yolunu tercih edebilirsiniz. Uygulama gizlemek için herhangi bir ek yazılıma gerek yoktur. Özellikle çocukların eline verilen telefonlarda bankacılık uygulaması yada maddi zarara sebep olabilecek benzeri uygulamalar uygulama listesinden kaldırılabilir ve böylece olası kurcalamaların önüne geçilebilir. Telefon ayarlarını kurcalarken farkettiğim özelliği aşağıdaki makalede açıklamaya çalışacağım , Akıllı telefonum One Plus 5 , Android sürümüm PIE dır.

Android PIE da uygulama listesinden uygulama gizleyelim

1. Telefon ana ekranındayken ekranı yukarıya kaydırarak Uygulamalar listesine ulaşın. Sizde aynı yere yana doğru kaydırarak ulaşılıyor olabilir.Ardından Uygulamaların bulunduğu ekrandayken telefon ekranını sağa doğru hızlıca kaydırın

Android te uygulama gizle

2. Açılan ekranda Gizli uygulama yok diye bir ekran belirecektir. Bu ekran gizli uygulamaların yeraldığı bir alandır.

Android Gizli uygulama ekranı

Burada bulunan Artı (+) butonuna tıkladığınızda bir önceki uygulamalar sayfası tekrar belirecektir , bu sayfadayken gizlemek istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayın ve üzerinde bir tik oluşmasını sağlayın böylece ilgili uygulama gizlenecektir.

3. Sol üstte yeralan ve sola bakan ok işaretine tıkladığınızda "Gizli Alan" açılacak ve burada da Uygulama listesinde görünmesini istemediğiniz (Gizlediğiniz) uygulama ikonu yeralacaktır. Bu ikonun üzerine uzun dokunduğunuzda aşağıya açılır menüde sol köşede ilk başta "Göster" ikonu yeralacaktır buraya tıkladığınızda gizlenen uygulama tekrar görünür hale gelecektir.

Uygulamayı tekrar görünür yap

Bu yöntemi kullanarak gizlenen uygulamalar sadece uygulama listesinden gizlenirler, eğer gizlediğiniz uygulamanın ikonunu Ekrana kısayol olarak atamışsanız bu kısayol gizlenmeyecektir ilaveten bu kısayola tıklandığında ilgili uygulama açılacaktır bu nedenledirki gizlenen uygulamanın kısayollarını kaldırmanızı tavsiye ederim. Hatırlarsanız daha önceki makalelerimizden birtanesinde Uygulamaları kilitleme konusunda bilgiler vermiştik buna göre istediğimiz herhangi bir uygulamayı kilitleyebiliyorduk ve açmak isteyenden şifre soruluyordu. Uygulamaların başkaları tarafından kurcalanmasını istemeyenler gizleme veya şifreleme yöntemlerinden birtanesini tercih edebilirler , bu konudaki ayrıntılı açıklamalara sayfa sonundaki linklerden ulaşabilirsiniz.

- Android Telefonunuzdaki uygulamaları kilitleyin Burada

- Cep telefonu ile çekilen resimlerde filigran olmasın Burada

- Anroid te Uyarlanabilir parlaklık nasıl sıfırlanır Burada

- Android telefonda Ekolayzer Nasıl ayarlanır Burada

- Hangi Android Uygulamaları pilinizi tüketiyor Burada

- Android telefonda kronometre nasıl çalıştırılır Burada


6 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha