Opera tarayıcısı döviz kurunu otomatik çevirsin


Opera otomatik döviz çevirme özelliği
Opera geliştiricileri aralıksız çalışıyorlar ve popüler web tarayıcısına birçok yeni ve oldukça faydalı özellik ekliyorlar bu özelliklerden bazıları Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi piyasa hakimi

tarayıcılarda bile bulunmamaktadır. Globalleşen dünyada döviz kurları ve bunların kendi para birimimize çevrilmesi bir ihtiyaç halini aldı. mesela Aldığımız bir cep telefonunun tam uyumlu koruma camını Türkiye bulamazssak internet üzerinden satış yapan yurt dışı sitelerinden sipariş verebiliyoruz , en son çinden getirttiğim koruma cam filmi 20 günde elime ulaştı , artık fiyat karşılaştırmasını sadece yurtiçi firmalarda değil yurt dışındaki satış sitelerden de yapmak icabediyor , bu ve benzeri her durumda karşımıza döviz kurları çıkmaktadır ve ya hesap makinasıyla veya online dönüştürücülerle verilen fiyatın TL olarak nekadar ettiğini bulup fiyatın yüksekmi uygunmu olduğunu hemen anlayabiliriz.

Opera web tarayıcısındaki bir özellik ile herhangi bir web sayfasındaki herhangi bir para biriminde verilen fiyatı kendi tercih ettiğiniz para birimine otomatik dönüştürebiliriz. Bu özellik, ürün fiyatlarını yerel para biriminizden farklı bir para birimi cinsinden gösteren uluslararası bir alışveriş sitesinden alışveriş yapıyorsanız oldukça kullanışlıdır. gelelim nasılına ; Öncelikle Operadaki Para birimi dönüştürme özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir (Varsayılan olarak açıktır) , bunun için operanın adres boşluğuna "settings" yazalım yada klavyemizdeki Alt+P tuşlarına birlikte basalım , karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. En üstte yerlan boşluğa "Para birimi" yazalım

Opera para birimi dönüştürücüsü

Ayarlarda metin biçimindeki para birimini otomatik olarak TL ye çevirmek için ayarlandığını görüyoruz , dilerseniz başka para birimine de otomatik çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Sizde bu kısımda tik yoksa tik koyunuz. Hepsi bukadar artık herhangi bir online siteyi ziyaret edip farklı ülke para birimlerini fare ucumuz ile seçili hale getirdiğimizde anında TL ye çevrildiğini göreceğiz mesela ben Aliexpress sitesini ziyaret edip herhangi bir ürün fiyatını seçili hale getiriyorum.

Opera otomatik para birimi çevirici

Ben fiyatı seçer seçmez hemen üst kısımda TL karşılığı otomatik olarak beliriyor.

Opera Para birimini otomatik çevirdi

kontrol amaçlı Bir döviz sitesine girip kuru alıp hesapladığımda Operanın çevirme işleminin doğru olduğunu görüyorum.

Opera döviz kuru kontrol

Bu özellik sayesinde yabancı para birimini kopyalayıp internet üzerinden güncel kuru alıp ilgili rakamla çarpıp /bölüp sonucu bulma zahmeti ortadan kalkmış oluyor , Opera geliştiricilerini birkez daha tebrik ediyorum. Operanın verdiği bilgiye göre tüm para birimi dönüştürme işlemi, Avrupa Merkez Bankası döviz kurları kullanılarak yapılmaktadır , ek olarak, döviz çevrimi için Ukrayna Ulusal Bankası'nı da kullanabilir denilmiş.

Opera Portable


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Nazif şen

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha