Tarayıcıda kayıtlı şifrelerinizi bir tıkla görün


Tarayıcıda kayıtlı şifrelerinizi bir tıkla görün
Tarayıcıların şifreleri hatırlama özelliği belkide son zamanların en pratik özelliklerinden birtanesidir çünkü onlarca siteye üye olurken sizden istenen şifreleme zorluk dereceleri de farklı olabilmektedir

bu da aynı şifreyi bütün sitelerde kullanmanızı engeller , zaten tersi olsa herhangi bir sitedeki şifrenizi ele geçiren bir saldırgan bütün hesaplarınızı kolayca Hackleyecektir. Peki ama onlarca siteye kaydolurken oluşturduğunuz şifrelerin hepsini nasıl akılda tutacaksınız . İşte bu noktada tarayıcıların şifre kaydetme özelliği devreye girmekte ve bir siteye kaydolurken oluşturduğunuz şifre için ilk kullanımında kaydetmek istermisiniz diye sormaktadır , verilen evet cevabı ile artık ilgili siteye girerken tarayıcı kullanıcı isminizi dahi hatırlayacaktır. Aylarca bu şekilde kullanılan şifreler bir süre sonra unutulmakta ve bilgisayara format atılacağı zaman veya bu şifreyi herhangi bir sebeple görmek istediğiniz zaman sorunlara sebep olabilmektedir hatta Birkaç defa tarayıcının şifreyi otomatik olarak karşıma getirmediğine şahit olmuşluğum vardır. Bu gibi durumlar için Ücretsiz küçük portable bir yazılım olan "WebBrowserPassView" uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Tarayıcı şifresini unuttum

WebBrowserPassView uygulaması ile tarayıcı şifrelerini görüntüleyelim

Eğer yazılımlara güvenmiyorsanız tarayıcı şifrelerini belirli adımları takip ederek te görüntüleyebileceğinizi hatırlatmak isterim bu konudaki ilgili makaleleri sayfa sonundaki linklerde bulabilirsiniz. WebBrowserPassView, aşağıdaki Web tarayıcıları tarafından kaydedilmiş olan şifreleri ortaya çıkaran bir şifre kurtarma aracıdır:

1. Internet Explorer (Sürüm 4.0 - 11.0)
2. Mozilla Firefox (Tüm Sürümler)
3. Google Chrome
4. Safari
5. Opera

Yazılımı sayfa sonundaki linkten indirdikten sonra zipten çıkartın , Yazılımın kodlayıcısı Nirsoft olup Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Türkçe dil dosyasını indirme sayfasının sonundan indirip uygulama ile aynı dizine atarsanız otomatik olarak yazılım türkçe dilinde görüntülenecektir. Yazılımın hem kurulumlusu hemde portablesi bulunmaktadır. ben anlatımda Portablesini kullandım. İndirdiğiniz "WebBrowserPassView.exe" dosyasını çift tıklayıp çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir arayüz karşınıza gelecektir.

webbrowserpassview

Görüldüğü üzere tarayıcım olan Google chromedeki bütün şifreleri listeledi , Eğer arayüzde gösterilen satırlardan birtanesinin üzerine sağ tıklarsanız karşınıza şifreyi kopyalama , seçili öğeyi kaydetme , HTML raporu Tüm öğeler gibi kullanışlı özellikler çıkacaktır.

webbrowserpassview html raporu

Aynı seçeneklere yazılım üst menüsündende ulaşabilirsiniz mesela Görünüm kısmından seçili öğe veya Tüm öğeler için HTML raporu alabilirsiniz. HTML raporu tarayıcının hafızasındaki tüm Kullanıcı ismi ve şifreleri HTML şekilde dışa aktaracaktır. Üst menüde bulunan Seçenekler- Gelişmiş kısmından Parolaların hangi tarayıcılardan alınması gerektiğini belirleyebilirsiniz, varsayılan olarak hepsi seçilidir.

webbrowserpassview gelişmiş seçenekler

Yazılım listesinde tarayıcılar karışık halde gelmektedir bu sebeple "Web tarayıcısı" sütununun üst kısmına tıkladığınızda tarayıcıları ayrı olarak sıralayacaktır.

- Microsoft EDGE Şifrelerini kolayca görüntüleyin Burada

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada

- Google Chrome Şifre kaydedilsinmi diye sormuyor Burada

- Google Chrome şifrelerini dışa veya içe aktaralım Burada

- Chrome şifrelerini Firefox yardımı ile Yedekleyelim Burada

- Microsoft EDGE Kredi kartı bilgilerini kaydetmesin Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha