Portable Chromium tabanlı tarayıcı Centbrowser


Portable tarayıcı centbrowser
Yapılan araştırmalarda , bilgisayar başında vakit harcayan kişilerin zamanının büyük bir bölümünü internette sörf yaparak geçirdikleri ortaya çıkmış bu sebepledirki Tarayıcılar , bilgisayarımızda kullandığımız


yazılımların en önemlilerinden bir tanesidir. Popüler olmuş üç tarayıcı vardır bunlar ; Google chrome , Mozilla firefox ve İnternet Expoler/EDGE birde neden popüler olduğu bir türlü anlaşılamayan Opera mevcuttur . Tarayıcı piyasasını takip edenler şunu farketmişlerdir , genellikle yenilikleri Opera uygular diğerleri onu taklit ederler gel gelelim en popülerite de Opera dadır.

Firefox ve Chromium Açık kaynak kodlu yazılımlardır. Pİyasada birçok farklı isimde tarayıcı bulunmasına rağmen birçoğu Chromium yada Blink motoru (Engine) kullanırlar. Chromium, Google'ın chrome de kullandığı bir tarayıcı projesidir. Chrome , Chromium un son kullanıcıya sunulan sürümü gibidir. Chrome, bir PDF okuyucu, Flash oynatıcı, otomatik güncelleyici ve multimedya Codec leri gibi ekstra özelliklere sahiptir. Her tarayıcı geliştiricisinin kendi fikirleri vardır ve ya Chromium'dan bir şeyler alır veya ona yeni işlevler ve özellikler eklerler mesela Chromium tabanlı tarayıcılardan bazıları ; Google sunucuları ile iletişimin kaldırılması gibi birkaç güvenlik veya gizlilik ayarlaması sunmaktadırlar.

Portable centbrowser

Tarayıcınız aniden bozulup hiçbir sayfayı açmaz oldumu ? böylesi durumlarda hemen kayıtlı şifreler dışa aktarılır , favoriler (Yer imleri veya Yer işeretleri) yedeklenir. tarayıcı kalıntı bırakmayacak şekilde gerekirse bir uninstaller ile kaldırılıp tekrar kurulum yapılıp yedeklenenler geri yüklenir. Peki ama Ya tarayıcınız portable olsaydı ve Tüm ayarları yaptıktan sonra sağ tıklayıp zip arşivi yap demiş olsaydınız ne olurdu ? Muhtemelen tüm bu saydığım şeyleri yapmak yerine sadece tarayıcınızın klasörünü silip ziptekini kullanmaya devam ederdiniz. Ayrıca tarayıcınızı bir Parmak bellekte yanınızda taşıma lüksünüz de olacaktı. Gittiğiniz yerlerde emaillerinizi kontrol ettiğinizde başkasının tarayıcısını kullanmak zorunda kalmayacaktınız ve böylece acaba emailimden çıkış yapmışmıydım diye sorular beyninizi kemirmeyecekti. Evet Chromenin bire bir aynısının portablesi mevcut ismide Cent Browser.

Portable Chrome sayılan Cent Browser

Centbrowser arayuzu

Cent, ilk olarak 2015'in başında ortaya çıkan küçük bir grup çinli geliştirici tarafından kodlanan Chromium tabanlı bir tarayıcıdır. Diğer tarayıcılardan farklı olarak Chromium arayüzüne sadık kalmış bir tarayıcıdır ve chrome ile arasındaki fark neredeyse yok gibidir. Gücünü Ayarlar penceresinde bulunan ekstra seçenekler dizisinden alır. Daha zengin özelliklere sahip daha güvenli bir tarayıcı istiyorsanız ilaveten Chromium ve Chrome'un minimalist kullanıcı arayüzünü tercih eden biri iseniz, Cent sizin aradığınız şey demektir. Ekstra özellik derken olur olmaz birsürü özelliğin yüklendiği bir tarayıcı değildir. Aksine standart Chromium üzerinde iyileştirme elde etmek için bir dizi ayar ve işlev içerir.Tek uzantı işlem belleği tasarrufu özelliği, birden fazla uzantı kullanırsanız bellek kullanımını azaltabilir. Dezavantajı, bir uzantının çökmesi, diğer uzantıları da muhtemelen çökertecektir.

Centbrowser hakkında

Cent Browser özelliklerinden bazıları

- Portable (Kurulumsuz) resmi sürümü
- Araç çubuğundan erişilebilen indirme yöneticisi
- Otomatik bellek optimizasyonu ve tek uzantı işlemi kullanımı
- Görsel özelleştirmeler , Birden fazla fare hareketi desteği
- kaydırılabilir ve özelleştirilebilir sekme çubuğu
- Tarayıcıyı gizlemek için "BossKey" özelli gibi birçok özelliği mevcuttur.

Opera cent browser karşılaştırması

Cent Browseri birkaç saat test ettim ve oldukça hafif ve satabil buldum ilavaten favorilerimi de aktardım , mesela Operanın portablesi ile karşılaştırdığımda çok daha seri ve tüy gibi hafif bir görüntü sergilediğini söyleyebilirim sayfalar Operanın portablesine göre çok daha seri açılıyor hatta kaynak kullanımına baktığımda bu farkın sebebi kolayca anlaşılabilir

- Tarayıcı şifrelerini liste halinde görüntüleyin Burada

- Web sayfanızda tarayıcı yasaklayın Burada

- Adwcleaner ile tarayıcı zararlılarından kurtulun Burada

- Opera tarayıcısı ile En stabil portable VPN ye sahip olun Burada

- Chrome de yanlışlıkla kapatılan pencereyi tekrar açalım Burada


21 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Selahaddin
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for burak
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for okan
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for handsome
  9. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha