Winrarda tema nasıl değiştirilir


Winrarda tema nasıl değiştirilir
Windowsta varsayılan olarak zip dosyalarını açan bir özellik mevcuttur gel gelelim alışkanlıktanmıdır neden bilinmez winrar kullanıyorum , geçenlerde bendeki sürümün birhayli eski olduğunu farkettiğim için yenisini

indirdim , arayüz alışık olduğumdan birhayli farklı geldi , hangi sürümünde bu arayüz değişikliğine gittiler bilemiyorum , eğer sizde uzun süredir winrarı güncellememişseniz ve aniden aşağıdaki arayüzle karşılaşırsanız klasik arayüze nasıl dönebilirsiniz kısaca izah etmeye çalışacağım

Winrar yeni arayüz

Winrar klasik arayüzüne nasıl dönülür

Winrar arayüzü açıkken Seçenekler - Temalar - Diğer temalara gözat kısmına tıklayalım

Winrar Temalar

Karşımıza farklı temaların yeraldığı winrar sayfası açılacaktır. İlk sayfanın en sonunda WinRAR Classic theme by Francesco Indrio diye bir tema bulunuyor bunun 48 x 36 boyutlarında ikonları olanını tıklayıp indirelim. Diğer sayfalardaki temalara kısaca gözattım lakin pek beğenmedim.

Winrar klasik teması

bir rar arşivi olan dosyaya çift tıkladığımızda otomatik olarak kuruluma geçecektir fakat öncesinde kuruluma izin vermeniz gerekir. Yeni tema yükleme ekranında yeralan uyarı penceresindeki Evet butonuna tıklayalım .

Winrar yeni tema yükle

Kurulum başarılı şekilde gerçekleşirse Yeni temayı Temalar menüsünden seçebilirsiniz diye bir uyarı penceresi daha gelecektir.

Yeni Tema yüklendi

Temayı yükledikten sonra otomatik olarak neden varsayılan tema ile yer değiştirmiyor anlayamadım neticede kullanıcı temayı görmek ister , sanki varsayılan temanın kullanılmasını teşvik etmeye çalışmışlar.Tekrardan Winrarı açalım ve Temalar kısmına gidelim busefer Temaların iki adet olduğunu göreceğiz buradan Winrar klasik temasını seçelim.

Winrar klasik Tema

Hemen ardından masaüstümüzdeki winrar ikonu ve yazılım arayüzü klasik o alışık olduğumuz arayüze dönecektir. Eğer daha sonra herhangi bir temayı silmek isterseniz ; Seçenekler - Temalar - Temaları düzenle kısmına tıklayalım ve açılan ekranda herhangi bir temayı işaretleyip sil butonuna tıklayalım.

Winrar temaları düzenle

Modern tema çok da güzel olmasına rağmen bir bakışta bendeki o rar arşiv ikonunu çağrıştırmadığından eski temaya geri döndüm , eğer sizde yeniliklere kolay alışamayanlardansanız eski klasik winrar temasına geri dönebilirsiniz.

- Winrar sag tuş menüsünü düzenleyelim Burada

- Winrar ile arşiv dosyalarına şifre atamada farklı yöntem Burada

- Winrar çıkartma işleminden sonra arşiv dosyasını silsin Burada

- 7-Zip veya winrar ile büyük dosyaları bölümlere ayırma Burada

- Winrar ile Setup Yada Portable Program yapmak Burada

- Windowsun varsayılan zip özelliğini kapatalım Burada


13 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha