Android telefonda pil tasarrufu için koyu tema kullanın


Android pie de siyah temaya nasıl geçilir
Özellikle bilgisayarlarda ortayaş ve üzeri kişilerin karanlık modu kullanmalarına karşıyım bunun sebebi de Astigmat denen göz rahatsızlığıdır gel gelelim Akıllı telefonlarda durum biraz daha farklı. Google, 2018

Android Dev Sum zirvesinde, karanlık mod kullanmanın Android akıllı telefonların pil ömrünü uzattığını doğruladı. Daha parlak ekranların daha hızlı pil tüketimine yol açtığı biliniyordu , ancak Android in kodlayıcısı olan Google , ilk defa karanlık modu etkinleştirerek pil tasarrufu sağlanabildiğini açıklamış oldu.

Google ayrıca, bir AMOLED ekran kullanan akıllı telefonun, Google Haritalar’ın gece modunu kullanırken normal moduyla karşılaştırıldığında güç tüketimini% 63 oranında azaltabildiğini de ortaya koydu. Google ; Üç ana renk arasında , mavinin , kırmızı ve yeşile kıyasla yaklaşık yüzde 25 daha fazla pil gücü kullandığını da ilave etti. Karanlık Mod, esas olarak beyaz arka planları siyahla değiştirerek, renk temalarını tersine çevirir. Bu basit değişiklik ne kadar güç tasarrufu sağlar? Business Insider'a göre, Dark Mode YouTube uygulamasında beyaz olan normal moddan% 43 daha az güç kullanıyor.

Google Materyal Design da geliştiricileri uygulamaları için ana renk olarak beyazı seçmeye teşvik etti bunun sebebi belkide , Material Design’ın temel temasının beyaz renk ile çok temiz görünüyor olmasıydı , ancak tüm beyaz unsurlar akıllı telefon pillerinin daha hızlı bitmesine neden oluyor bu sebeple google hata yaptığını kabul etti.

Android Telefonda karanlık (koyu veya siyah) tema nasıl ektif edilir

1. Ana ekranda bulunan ayarlar ikonuna dokunalım ardından ekran kısmını seçelim

Pie ekran ayarı

2. Yeni açılan ekranda biraz aşağıya doğru inip Tema kısmını bulalım ve buraya dokunalım , karşımıza üç adet seçenek çıkacaktır. a) Renkli b) Açık ve c) Koyu

Android PIE koyu tema seçimi

Buradan koyu temayı seçebilirsiniz. Siyah temanın üzerindeki vurgu rengini belirlemek için Ekran ayarları kısmındayken Vurgu rengi kısmını seçip bir renk belirledikten sonra Tamam diyerek vurgu rengimizi (Yazı ve buton renkleri) belirleyebiliriz.

Android tema da vurgu rengi

Bazı kişiler koyu ve aydınlık tema testlerini saatlerce yapıp youtubede yayımlamışlar bunlarda farkın Googlenin belirttiği kadar çok olmadığı sadece %3-5 olduğu görülüyor fakat öyle dahi olsa Koyu temada pil tüketiminin daha az olduğu görülüyor. Elbetteki Tercih meselesidir, sevdiğiniz temayı kullanmanızı tavsiye ederim.

- Eski telefonlar neden Android güncellemesi almaz Burada

- Android Telefonunuzdaki uygulamaları kilitleyin Burada

- Android telefon istenen saatte açılsın veya kapansın Burada

- Android Telefon ekranındaki üst menüyü düzenleyelim Burada

- Bilgisayardan Sms gönderin veya alın Burada


11 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for Mehmetali
 3. Avatar for Velociraptor
 4. Avatar for oVo
 5. Avatar for Velociraptor
 6. Avatar for seron
 7. Avatar for shampuan
 8. Avatar for Velociraptor
 9. Avatar for Junkol
 10. Avatar for Velociraptor
 11. Avatar for Ümran Dağlı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha