PSP oyunlarını bilgisayarda oynayın


psp ikonu
PlayStation Portable (PSP) ler genellikle küçük boyutlu olduklarından belirli bir yaştaki çocuklar tarafından tercih edilirler. Gel gelelim çocukların yaşları küçük olduğundan O PSP ler ya kırılır yada

bozulur , ailesi de aynı cihazı tekrar tekrak almayacağına göre çocuk mutsuz olur. PlayStation Portable'nız (PSP) bozulduysa veya en sevdiğiniz oyunlar herhangi bir sebeple PlayStation konsolunuzda oynamıyorsa , PPSSPP adında güçlü bir PlayStation Portable emülatörü kullanarak bunları Windows masaüstü bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. PPSSPP, tamamen ücretsiz, oldukça hızlı çalışan ve Windows, Mac OS , Linux , iOS, BlackBerry ve Android gibi bütün platformlar için desteği bulunan bir PSP emülatörüdür ve neredeyse PSP konsol oyunlarını oynamanıza izin verir.

Çok iyi performans alabilmeniz için 8 GB ram ve yüksek MHz li bir işlemci tavsiye edilmesine rağmen her tür bilgisayarda teste dilebilir. Kullanıcı arayüzü, PSP'nin aynısıdır bu nedenle PSP kullanan arayüze yabancılık çekmeyecektir.

ppsspp emülator arayüzü

Eğer oyun için ISo oluşturmak istiyorsanız WinCDEmu yu veya buradaki yöntemi kullanabilirsiniz.

PPSSPP Emülatörü ile Bilgisayarda Psps oyunu oynayalım

1. Yazılımı Buradaki anasayfasına gidelim , sayfa açıldığında PPSSPP for Windows başlığı altına gidip indirme linkinden Installer (Kurulumlu) veya Zip (Portable) olanını indirin. Ben testlerimi portable olanında yaptım ve gayet hızlı çalıştığını söyleyebilirim.

ppsspp indirme linki

ve herhangi biryere çıkartın , içerisinden iki adet çalıştırılabilir exe dosyası çıkacaktır "PPSSPPWindows64.exe" ve "PPSSPPWindows.exe" bunlarda sisteminize uygun olanını çalıştırın.

2. Üst menüde yeralan dosya kısmına tıklayın ve aşağı açılır menüden Yükle .. seçeneğini kullanarak ISO ve uzantısı cso olan dosyayı seçin.

ppsspp dosya menüsü

Anında oyun seçenekleri belirecektir. Bu emülatör, Windows bilgisayarınızın için mümkün olan en iyi donanım konfigürasyonunu kullanır, ancak ekran kalitesinde daha iyi hale getirmek için ayarları değiştirebilirsiniz. Grafik, ses, kontroller, ağ, araçlar ve sistem gibi PSP seçenekleri mevcuttur. Oyun kumandasını PPSSP ile çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz, böylece oyunları ekranınıza uzaktan oynayabilirsiniz. Bilgisayarınızı büyük ekran TV'ye bağlayabiliyorsanız, fazladan para harcamadan PlayStation kurulumuna sahip olursunuz.

ppsspp de oyun ayarları

Ben denemek için PES 2011 i tercih ettim. Oyun gayet akıcı şekilde oynanabiliyor, oyunu kaydetmek için yine dosya menüsü altındaki aşağı açılır menüyü kullanabilirsiniz.

ppsspp oyunu kaydet

Oyun oynamayı pek sevmediğimden kısa bir süre oynadım işte birkaç ekran görüntüsü

ppsspp de pes 2011

Ve maç sırasında aldığım ekran görüntüsü de aşağıda

ppsspp de Pes 2011 oynamak

Genel itibarıyle oldukça kaliteli bir emülatör diyebilirim daha öncesinden Android emülatörleri denemiş biri olarak bu onlardan çok daha hızlı ve sorunsuz ayrıca da Portable. PPSSPP açık kaynaklı bir PSP emülatörüdür ve Grand Theft Auto - Vice City ve Need for Speed - Karbon gibi birçok PSP oyununu desteklemektedir. Açıkçası bukadar iyi olacağını tahmin etmemiştim.


- Açılmayan Bilgisayardan verileri Not defteri ile kurtarmak Burada

- Oyun Modu ve çubuğunu kapatalım Burada

- Android Oreo daki gizli Ahtapot oyunu Burada

- Windows 7 klasik oyunlarını Windows 10 da oynayın Burada

- Oyun Oynamak için laptop satın alınırmı Burada

- VSync (Dikey Senkronizasyon) - Nedir, nasıl kullanılır? Burada


5 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha