Android Oreo daki gizli Ahtapot oyunu


Oreo gizli Ahtapot oyunu
Easter Egg , kelime anlamı olarak Paskalya yumurtası demektir. Yumurta bilindiği gibi uzun zamandır 'doğurganlık', 'yeniden doğuş' ve 'başlangıç' sembolü olmuştur. Mısır mitolojisinde, anka kuşu (phoenix) kendini


kendini yakarak küllerinden yeniden doğar; Hindu yazıları, dünyanın bir yumurtadan geliştiğini anlatır. Batı Avrupa'da Hıristiyanlığın yükselişi ile, kilise birçok putperest geleneği uyarladı ve yumurta, yeni bir hayatın sembolü olarak, Dirilişi temsil etmeye başladı. Yazılımlardada Sürpriz yumurtalar çok eskiden beri kullanılıyor. Bilinen ilk Sürpriz yumurta ; 1978'de piyasaya sürülen Atari'nin "Macera" video oyununda bulunmaktadır. Ozamandan beridir , Google chrome tarayıcısı dahil birçok yazılımın içerisinde sürpriz yumurta bulunabiliyor. Bu sürpriz illa da gizli bir oyun olmak zorunda değil , mesela yazılımın herhangi bir yerine gizlenmiş ve tıklandığında bir özelliği açan görünmez bir buton da olabilir (DnsJumper de var). Google de Bundan önceki android sürümü olan Nougat ta gizli bir kedi oyununu sürpriz yumurta olarak sunmuştu . Oreo da ise Yine gizlenmiş bir Ahtapot oyunu Easter Egg (Paskayla yumurtası) veya Sürpriz yumurta olarak sunulmuş vaziyettedir aşağıda bu oyuna nasıl ulaşabileceğiniz anlatılmıştır.

Oreodaki gizli ahtapot oyunu nasıl açılır

1. Telefonumuzun ana ekranındayken ayarlar ikonuna tıklayalım ve arından açılacak olan pencerede en dip kısımda yeralan "Telefon hakkında" kısmına dokunalım

Telefon hakkında

2. Telefon durumu penceresinde Android sürümü kısmını bulalım ve ve buraya 4 defa hızlı hızlı dokunalım

Android sürümü

3. Karşımıza Oreo logosu gelecektir , bu logoya 4 defa hızlıca dokunduktan sonra bir defa da uzun dokunalım (yani beşinci dokunuşta Ahtapot oyunu görünene kadar parmağımızı kaldırmayalım.) Ekran mavi olacak ve siyah bir ahtapot belirecektir.

Ahtapot oyunu

Oyunun nasıl bir amacı olduğu konusunda bir fikrim yok bazen Ahtapot kendi kendine yukarı yönlü hareket ediyor , fakat pek cezbedici bir oyun olmadığı muhakkak bundan önceki oyunda bulunan kediler çok daha iyi gibiydi. Gel gelelim burada googlenin sürüm numarasına vurgu yapıyor olması kuvvetle muhtemeldir mesela , Octopus kelimesinin ilk harfi O dur ve Oreonun ilk harfi ile aynıdır , Ahtapotun 8 bacağı vardır ve Oreo Android sürümlerinden 8. sidir.Eğer bir yolculuk sırasında internet bağlantınız da yoksa bu oyunu açıp parmağınızla ahtapotu yukarıya doğru sürükleyebilirsiniz , sanırım kafasına yeterince dokununca kendi kendine yukarıya gidiyor.

- Tablet ve akıllı telefonda müstehcen sonuçlara filtre Burada

- Akıllı telefonlarda Uçak modu nedir nasıl kullanılır Burada

- Android telefonlarda Kişi Engelleme nasıl yapılır Burada

- QR kodu ile wifi veya telefon bilgisi paylaşalım Burada

- Cep telefonu internetini Bilgisayarımızda kullanalım Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Melike enver

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha