İstediğiniz uygulama penceresi en üstte kalsın


Uygulama penceresi en üstte kalsın
Bazı uygulamalarda en üste tuttur özelliği bulunur böylece iki işi birarada daha rahat gerçekleştirebilirsiniz mesela Bir İşlem monitör yazılımının açık olan penceresinin diğer kullandığınız yazılımların

pencereleri tarafından önünün kapatılmamasını isteyebilirsiniz veya bir taraftan video seyrederken bir taraftanda not defterine birşeyler yazıyorsunuzdur ve video ekranının herzaman en üstte durmasını istiyor olabilirsiniz yada hesap makinanızı sürekli en üstte tutup kolayca hesaplama yapmak istiyor olabilirsiniz fakat tarayıcınızda borsa verilerini açtığınız anda hesap makinası arka planda kalacak ve tekrar bunu ön plana almanız gerekecektir , gün içerisinde bu işlemi defalarca yapmak oldukça rahatsız edici olabilecektir. Uygulamaların bazıları hernedense en üste tuttur özelliğini sunmazlar, tüm bu ve benzeri durumlarda "Window TopMost Control" yazılımını kullanarak dilediğiniz uygulama penceresinin herzaman en üstte kalmasını sağlayabilirsiniz , yazılım ücretsiz ve portable (kurulum gerektirmeyen) bir uygulamadır.

Window TopMost Control v1.1 nasıl kullanılır

Yazılımı sayfa sonundaki linkten indirdikten sonra zip dosyasından çıkartınız. Herhangi bir arayüzü yoktur Çalıştırdığınızda kendini saatin yanına atar ve buradaki ikonundan kontrol edilir, gelelim yazılımı çalıştırdıktan sonra herhangi bir uygulama penceresini en üstte nasıl tutabileceğimize, bunu yapmanın dört farklı yolu mevcuttur.

1 - Aktif pencere üzerindeyken klavye kısayolu kullanarak Ctrl + Alt + Space
2 - Aktif pencereyi en üstte bırakmak için Yazılımın Görev çubuğundaki ikonuna çift tıklayarak.
3 - Yazılımın Görev çubuğundaki ikonuna sağ tıkladığımızda açılan "Windows List" menüsünü kullanarak
4 - Parametre ile.

window top most Control yazılımı

Gelin isterseniz Bir örnek üzerinde uygulama yapalım , mesela hesap makinasını hep en üstte tutmak istiyorsak :

a. Hesap makinasını açalım
b. Üstteki 4 yöntemden biri ile hesap makinasını en üste tutturalım

Artık hesap makinası herzaman en üstte kalacaktır , eğer herhangi bir nedenle hesap makinasını arka plana almanız gerekiyorsa ya saatin yanındaki Windows Topmost control ikonuna çift tıklayın yada Ctrl + Alt + Space (boşluk) tuş kombinasyonunu kullanın elbetteki dilerseniz parametre ile veya yazılımın ilgili menüsü yardımı ile de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yazılımın desteklediği parametreleri aşağıdaki ekran görüntüsünde bulabilirsiniz.

topmost control cmd desteği

Eğer hesap makinasını açarken arka planda başka bir pencere varsa mesela not defteri , tuş kombinasyonunun çalışabilmesi için arka plandaki pencereye bir kez tıklamanız yeterlidir böylece istediğiniz zaman hesap makinasını en üstte tutar istemediğiniz zaman arka plana alabilirsiniz. Küçük ama faydalı bir uygulama.


Lisans: Freeware/Ücretsiz
Yayımcı: Sordum
Boyut: 675 kb
Sistem : windows 10 dan Xp ye kadar tüm sistemler (x86 ve x64)

- Sağ tuşa 7-Zip seçenekleri ekleyelim Burada

- Bilgisayarın açılış ve kapanış kayıtlarını görelim Burada

- Tüm zamalanmış görevleri birarada görelim Burada

- Windows kullanıcı işlemlerini bir tıkla yapın Burada

- Open Shell ile windows 10 a klasik başlangıç menüsü Burada

- Favori renginiz masaüstü duvar kağıdınız olsun Burada


13 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha