Mp3 dosyalarını kesip melodi yapın


mp3 kes
Bazen Youtube den dönüştürerek Mp3 yaptığınız bir şarkının başını veya sonunu kesme ihtiyacı hissedersiniz veya çok sevdiğiniz bir şarkıyı cep telefonu melodisi haline getirmek isteyebilirsiniz , her ne kadar bazı


cep telefonları bunun için araçlar sunsa da çoğunda bulunmuyor ilaveten gerçekten işe yarar bir uygulama bulana kadar birsürü uygulama denemeniz gerekebiliyor peki ya cep telefonunuz akıllı denen teknolojiyi içermiyorsa ? sebep her ne olursa olsun en güzel ve emniyetlisi Mp3 leri kendinizin istediği gibi bilgisyarınızda kesip biçtikten sonra ilgili kısmı istediğiniz bir yerde kullanmanızdır.

Mp3dcut yardımı ile MP3 dosyalarını kesin

Şunu belirtmeden edemeyeceğim, farkettiğiniz üzere sayfalarımızda hep ücretsiz programları tanıtıyoruz bu sebeple yine ücretsiz olan birtanesini tercih ettik.

1.Öncelikle Buradaki linkten Mp3 directcut programını indirelim veya sayfa sonundaki linkten portablesini edinin.

2. Arayüz Türkçe değilse , aşağıda işaretlediğimiz dişli, çark ikonuna tıklayın.

Mp3 Direct Cut ayarlar

Aynı ayarı şu şekilde de yapabilirsiniz ; Settings - Configure - language kısmından Turkish i seçin ve dip kısmından "Restart Program" deyin.

Mp3 Direct Cut Dil değiştir

3. Yazılım arayüzü Türkçe olmuş olmalı , Mp3 eklemek için ya sürükleyip arayüzüne bırakın yada sol üstteki Dosya - Aç kısmından Mp3 dosyasını açın.

Mp3 Direct Cut ile Mp3 kesin

Bir numara (1) ile gösterilen kısımlardan kesmek istediğiniz yerin başlangıcına gelip iki (2) ile gösterilen Başlangıç butonuna tıklayın , yine kaydırma çubuğu veya Play (Oynatma) butonu (4) ile kesmek istediğiniz kısmın sonuna gidin ve üç (3) ile gösterilen Bitiş butonuna tıklayın böylece MP3 ün belirli bir kısmını seçmiş olacaksınız. Eğer Cep telefonu melodisi için kesim yapacaksanız Mp3 ün en fazla 30 sn lik kısmını kesmenizi tavsiye ederim yani melodiniz 30 sn den uzun olmasın.

5. Şimdi tek yapmanız gereken şey Dosya - Seçimi kaydet demektir.

Mp3 direct cut seçimi kaydet

Böylece Mp3 dosyasından seçtiğimiz kısım yine Mp3 olarak kaydedilecektir. Eğer Yazılım kullanmak yerine Online bir araç yardımı ile Mp3 ten cep telefonu melodisi yapmak istiyorsanız mp3cut.net gibi bir siteden faydalanabilirsiniz.

- VLC medya oynatıcısı ile Dosyaları Mp3 dönüştürün Burada

- Kendi sesinizi Mp3 şeklinde kaydedin (Audacity) Burada

- Eski müzik CD lerinizi kolayca Mp3 e çevirin Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Nazlı

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha