Android telefonda Numaranızı gizleyin


Cep telefonu numaranızı gizleyin
Günümüzde telefon kullanıcılarının en çok rahatsız oldukları şeylerin başında telefon pazarlamacıları ve bunlara bağlı olarak gelen spam mesajlar yeralmaktadır. Telefon kullanıcıları Mahremiyeti severler ve


bazı durumlarda telefon numaranızı gizlemek gerekli olmaktadır, mesela gazete veya bir internet sayfasında sizi ilgilendiren bir reklam gördünüz ve satıcıya bununla ilgili soru sormanız gerekiyor bu gibi bir durumda telefon numaranızı gizlemek isteyebilirsiniz bunun birden çok sebebi olabilir ;

1. Karşı taraf bir yabancıdır ve güvenmediğiniz kişilere telefon numaranızın görünmesini istemeyebilirsiniz.
2. Bir şirketi aradığınızda telefon numaranız kaydedilir ve promosyonlar ve diğer etkinlikler için sizi aramaya devam ederler veya size indirimli ürünlerini tanıtıcı SMS ler atmaya başlarlar bundan kaçınmak için numaranızı gizlemeniz yerinde bir karar olacaktır.
3. Bazı durumlarda doktorların veya avukatların arama numarası kaynağını açıklamadan gizli aramalar yapmaları gerekebilir eğer bu mesleklerden birindeyseniz zaman zaman numaranızı gizlemeniz gerekebilir.
4. Arkadaşınıza şaka yapmak istiyorsunuzdur veya telefon numaranızı bilmesini istemediğiniz birini aramak zorundasınızdır.

Bu ve benzeri sebeplerle Akıllı telefon numaranızın aramalarda karşı tarafa görünmemesini istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız. Anlatım Android 9.0(PIE) sürümünde yapılmıştır.

Android te Telefon numarası nasıl gizlenir

1. Telefonunuzun ana ekranında bulunan Ahize ikonuna tıklayın Kişiler, Çağrı geçmişi veya Hızlı arama sayfalarından biri açılacaktır. Sağ üst köşedeki Üç noktaya dokunup aşağı açılır menüden Ayarlar kısmını seçin.

Android te kişi ayarları

2. Ayarlar ekranında "Arama ayarları" kısmına dokunun , Bir sonraki ekranda telefon hizmeti aldığınız şirketin isminin yeraldığı SIM kartını seçmeniz gerekir (mesela Vodofone , Turkcell ...) , Birden fazla SIM kart yuvası bulunan telefonlarda Tek bir SIM kartı için veya her iki sim kart içinde sırası ile aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Android te Arama ayarları

3. Sonraki ekranda "Ek ayarlar" kısmına dokunun ve ardından yeni açılan sayfada "Arayan Kimliği" özelliğini seçin

Android te arayan kimliği ayarı

Varsayılan ayar "Ağ Varsayılanı" dır . Numaranızı gizlemek istiyorsanız , "Numarayı Gizle" kısmına dokunmanız gerekir. Böylece arama yaptığınızda karşınızdaki kişi Numaranızı göremeyecek ve Gelen çağrı Özel numara olarak ekranına düşecektir.

Android te numara gizleme

Burada unutulmaması gereken önemli noktalardan biride ; arayacağınız kişinin Gizli numaralardan çağrı alma özelliğini Engellemiş olabileceğidir. Gizli Numaradan Gelen Çağrıları Engellemek için kullanıcılar genellikle müşteri hizmetlerini aramakta veya bir SMS yollayarak bu engellemeyi yapabilmektedirler. Numaranızı engelledikten sonra tekrar görünür kılmak için son resimdeki "Ağ varsayılanı" kısmını seçmeniz yeterlidir.

- Android kilit ekranında Mesaj içeriği Görünmesin Burada

- Android te Rahatsız etmeyin özelliği nasıl aktif edilir Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Mobil chromede Gizli geliştirici seçeneklerini aktif edin Burada

- Android te Tüm çağrı kayıtları nasıl silinir Burada

- Android Telefonunuzdaki uygulamaları kilitleyin Burada

- Uygulamalar konum bilgilerimize erişemesin Burada


7 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Metinolmetin
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for erhan
  5. Avatar for kardeş coe
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for Reyhan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha